kuna
Tipy & praktické informace

Rady jak na Kuny

[dropcap]M[/dropcap]át nového podnájemníka co dělá hluk a randál? V tom případě Vás navštívila Kuna. Kuna totiž v noci dělá pořádný hluk a její trus velmi hodně zapáchá. Ale jak se jí zbavit? Není to snadné a bude Vás to stát trochu času a hodně úsilí.

kuna

Typy:

1) Psí moč

Pes své teritorium si značkuje a zápach jeho moči kunám vadí. Tato metoda je ozkoušená a zabírá jen jediný háček je v tom, že musíte dostat psa na půdu, a nějakým způsobem ho přesvědčit, aby udělal loužičku beztrestně právě na půdě.

2) Silné aromatické vůně

Máte-li nějakou voňavku, kterou byste nevěnovali ani největšímu nepříteli, neboť by byl patrně vyloučen nejen z MHD, ale obecně ze společnosti, zkuste ji věnovat kuně. Polijte voňavkou půdu, třeba to zabere.

3) Nejrůznější odpuzovače

K sehnání jsou jakékoliv tipy, světelné, ultrazvukové. Trochu dražší verze s nejistým výsledkem. Některou kunu odpuzovače odpudí, jiné se líbí.

4) Spreje

Platí totéž co u odpuzovačů, nejistá metoda, často i krátkodobá. Kuny si zvyknou.

5) Hluk

Prý docela účinná metoda, kuna nemá ráda hluk. Doneste na půdu rádio, přidejte reproduktory a dělejte kuně diskotéku, hlavně v noci. Sami si pořiďte špunty do uší.

6) Chlorové vápno

Mohlo být účinné. Kuna je poměrně čistotná, vápno na tlapkách jí bude vadit. Bude si chtít tlapky lízáním očistit a zjistí, že jí nechutná. Tak to bude stále dokola, našlape si na tlapy, bude olizovat…. Možná to vzdá a půjde z půdy pryč.

7) Ředidlo

Případně nafta- naftalín, pokud seženete. Zkuste roztrhat například prostěradlo, namočit kousky do nafty a rozházet po půdě. Zápach by mohl kuně vadit.

8) Past

Sice dražší, ale poměrně zaručená metoda. Nastražíte past a čekáte a čekáte. Jednou se snad kuna chytí. Pak ji třeba odvezte někam hodně, ale hodně daleko a tam ji samozřejmě pustíte.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *