Řezné nástroje mají svou životnost: Jak ji prodloužit?

0
253
Bezpečnostní řezač
Bezpečnostní řezač

Myslíte si, že za životnost řezných nástrojů odpovídá jejich výrobce či dodavatel? Existuje mnoho faktorů, které mají na životnost řezných nástrojů vliv – a ty už jsou na vás!

Základem jsou kvalitní řezné nástroje

Aby vaše řezné nástroje vydržely sloužit co možná nejdéle, vsaďte jen na ty opravdu kvalitní. Podívejte se například na techni-eshop.cz, kde najdete špičkové řezné nástroje, nože a nůžky od renomovaných značek zaručujících spolehlivost, preciznost a špičkovou kvalitu.

Mezi prověřené a spolehlivé značky patří Solingen, MARTOR, OLFA, KDS či NOGA.

Bezpečnostní řezač OLFA
Bezpečnostní řezač OLFA

Používáte správnou provozní kapalinu?

Neexistuje univerzální provozní kapalina, která by byla vhodná k obrábění všech materiálů. Nejrůznější emulze se liší složením a vlastnostmi, které je předurčují k specializovanému použití. Proto se vyhněte nekvalitním výsledkům a nesnižujte životnost svých řezných nástrojů použitím nevhodné provozní kapaliny.

Tip: Neméně důležitý je také způsob aplikace kapalin. Pořiďte si kvalitní aplikátory kapalin, které zajistí vyšší produktivitu, kvalitu a bezpečnost práce.

Ideální řezné podmínky zajistí vhodná emulze aplikovaná dle konkrétních podmínek vašeho provozu. Pak se nemusíte bát opotřebení řezných strojů ani nákladů na jejich výměnu. Vhodná emulze se navíc postará o to, aby se na obráběcím břitu nevytvářely nárůstky a neznehodnotily povrch nože.

Správná emulzní kapalina je jen částí úspěchu. Její použití hraje totiž neméně důležitou roli. Není-li místo řezu dostatečně zásobováno proudem kapaliny, může docházet k teplotním šokům, které řezný nástroj znehodnocují mikrotrhlinami.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno