Bydlení,  Interiér,  Tipy & praktické informace

Shromaždování věcí – co by zde rozhodně nemělo patřit? 4

Ať už je byt či dům malý, chcete jej mít útulný a krásný. Nijak jej nechcete zatížit věcmi, které by to interiéru nemusely patřit, ale nevyhnete se tomu. Věci se vám v domácnosti hromadí, vy si je necháváte, možná vědomě, možná nevědomě, ale časem může být interiér přeplácaný a neodpovídá té filozofii, kterou jste chtěli ve své domácnosti udržet. Musíte udělat čistku a vyhodit vše, co nepotřebujete. Jak tedy neshromažďovat některé věci? Přeci se mohou hodit, krabice, různé věci, které je škoda vyhodit nebo oblečení typu – do toho jednou zhubnu.

Čeho se v interiéru zbavit?

Hodláte se pustit do vyklízení a uklízení a chcete to vzít jedním vrzem? Vše proberete, přeberete a popřemýšlíte, zda to skutečně budete potřebovat či nikoliv. Po protřídění věcí máte dobrý pocit. Situace se, ale může opakovat za pár měsíců znovu. Jak předejít shromažďování věcí a co je dobré doma rozhodně nenechávat?

Věci, které nejsou vaše

Máte doma věci, které jste si od někoho půjčili, ale nevrátili? Zapomněli na to? Nebo prostě jen nebyla příležitost? Máte doma jeho hrábě, vařič, spacák a podobně? Můžete se kajícně přiznat a všechny věci vrátit původním majitelům. Často se uvolní velký prostor, o kterém jste neměli ani ponětí.

Čistka v garáži nebo dílně

Nemáte už kam dávat nové věci? Zkuste se zaměřit na garáže nebo dílny. Zde odkládáte poškozené nářadí, zbytky barev, tapet, lepidel a dalších a dalších věcí? Máte je tam roky? Zbytečně zabírají místo. Vyhoďte je a rázem se objeví prostor pro věci nové a důležité.

Proberte knihovnu

Vytvořili jste si doma knihovnu, máte v ní i knihy, které roky nečtěte, které už nikdy číst nebudete nebo které vás nebaví? Proč je skladovat, když je nevyužijete? Knihy můžete darovat knihovnám, přátelům, známým nebo rodině. Namísto toho si shromažďujte jen ty knihy, ke kterým se budete rádi a pravidelně vracet.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *