Komerční články

Současný visací zámek nabízí klasické, ale i bezpečnostní provedení

[dropcap]V[/dropcap]isací zámek – bezpečnostní pomůcka, která může chránit různé zahradní chatky, brány, kůlny, ale i desítky dalších věcí. Důvod jeho obliby je samozřejmě celková jednoduchost. Možná i vy často vzpomínáte na klasická řešení z dob minulých. Doba šla samozřejmě výrazně kupředu a tak dnešní řešení nenabízí jenom klasiku, jakou je standardní visací zámek, ale jsou k dispozici také varianty bezpečností. Ty logicky mnohem více a mnohem lépe přispívají právě k ochraně majetku. Pojďme se tedy podívat na to, jaké máte dnes vlastně možnosti.

screen-zamek

Základem je klasika

Tvar daného zámku určitě není nutné nikomu nijak zvlášť připomínat. Skládá se samozřejmě ze své základní části a oblouku. Možnosti se mohou lišit především velikostmi, ale i délkou oblouku. V tomto směru je třeba říci, že do této kategorie spadají také cestovní zámky, které jsou určeny k ochraně vašich zavazadel, pokud cestujete třeba letadlem.

Ceny daných možností se mohou pohybovat od několika desítek korun, až po několik set. Stejně tak ale mohou jít až do tisíců korun. Zde už hraje roli hlavně odolnost oblouku proti různým zásahům, jako může být přeřezání, vypáčení, ale také přestřihnutí. Pokud vybíráte klasický zámek, potom se nezapomeňte orientovat i podle dalších kritérií a vlastností, kterými jsou:

  • Účel použití
  • Odolnost oblouku
  • Spolehlivost v různých klimatických podmínkách
  • Korozivzdornost

Vsadit lze i na bezpečnostní varianty

Pokud si však věcí, které chcete uchránit, ceníte skutečně velmi výrazně, je lepší místo klasiky vsadit na druhou variantu, kterou je bezpečnostní visací zámek. Ten má samozřejmě v první řadě celkově lepší vlastnosti spojené hlavně s použitým materiálem, který je o něco odolnější, než u základních verzí. Samozřejmě jeho kvalita se podepisuje také na ceně. Ta je vyšší, ale na druhou stranu odpovídá tomu, nakolik je zámek bezpečný a nakolik vám pomůže majetek skutečně chránit.

screen-bezpecnostni-zamek

Pokud bychom měli konkretizovat, tak musíme říci, že současné bezpečnostní zámky jsou odolné vůči celé řadě průniků. Mezi ty hlavní patří odvrtání, standardní vrtání, nebo také rozbití. Snadno ale odolají také vyhmatání, nebo takzvanému dumpingu. Kromě toho však na zloděje mohou zapůsobit psychologicky, kdy raději zvolí jiný, snadno dostupnější objekt a o vykradení vašeho se ani nebude pokoušet. I to je přidaná hodnota této varianty, kterou si však mnoho lidí neuvědomuje.

Myslete i na dodatečnou ochranu

Pokud do tohoto segmentu výrobků něco patří, tak i takzvané dodatečné zámky. Ty mohou sloužit hlavně proto, abyste případné riziko vniknutí snížili na minimum a tedy znásobili bezpečnost. Dnešní přídavný zámek může mít mnoho podob, ale nejčastěji ho známe třeba z interiérů, jako klasický řetízek na dveřích. Ten samozřejmě patří mezi ta nejjednodušší provedení, které postupně přecházejí k variantám, které jsou v masivním provedení a jsou určeny hlavně na bezpečnostní dveře, u kterých posilují jejich ochranu.

[box type=“info“ ]

S přídavným zámkem ale souvisí také možnost nainstalování konkrétní nové rozety, která tak bude sloužit jako druhý zámek vašich dveří. Samozřejmě zde je vhodné nechat si při výběru poradit od odborníků, a to proto, abyste vybrali skutečně ten správný typ, s ohledem na bezpečnostní třídu a také rizika, která s vniknutím do vašeho domu nebo bytu přímo souvisejí.

[/box]

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *