Bydlení,  Nezařazené

Soukromá oáza? Vytvořte si svůj prostor na balkoně!

Bydlení v panelových domech či bytech má spoustu výhod, ale logicky také nevýhody. Tou největší je v létě zahrada. Často si nemůžete jít jen tak sednout na zahradu, když sluníčko vystrkuje první paprsky, nemůžete trávit letní dny u bazénu nebo na lehátku. Malou náplastí je, když máte balkon. Ten si můžete zařídit podle svého a získáte svou malou soukromou oázu.

Velikost balkonu

U většiny panelových bytů bývá balkon malý. Málokdy se poštěstí, že máte velký balkon, na který se vám vejde velký zahradní nábytek nebo takovou terasu. I na malém prostoru však můžete vytvořit kouzelné a příjemné místo, kde se vám bude příjemně odpočívat, kde se budete moci „schovat“ ve chvíli, kdy potřebujete být sami.

Nábytek, který sluší

Ideálně zařízený balkon? Mít velké houpací křeslo nebo lehátko, kde se pohodlně uložíte, budete relaxovat s nohami nataženými a nic vás nebude rušit. Při pohledu na váš balkon je jasné, že tahle idea se vám bohužel nesplní. Je nutno zůstat nohama na zemi a sáhnout vždycky po takovém nábytku, který se rozměrově bude hodit na váš balkon.

Zvláště pak, když máte balkon malý, musíte vybírat o to pečlivěji. Dřevěné či kovové židle obvykle nezaberou moc místa, jsou skladné. Jenže nejsou pohodlné. V takovém případě je můžete vybavit podsedky, měkkými polštářky nebo potahy, pod které dáte měkkou výplň. K židlím je potřeba pořídit také stůl. I když je toto možná o něco složitější, stále jsou na trhu úzké stoly. Pořídit můžete skládací kousky nebo třeba jen sklopnou desku, která se připevní ke stěně a podle potřeby vyklopí.

Důraz na soukromí

Aby vám takříkajíc nikdo nekoukal „do talíře“ využijte například ratanové podložky, rákosí nebo skleněné výplně. Mříže jsou také určitým soukromím, ale fungují především jako bezpečný prvek, který se určitě bude hodit, zejména když máte balkon v nižších patrech panelákového domu.

Doladit k dokonalosti

Nyní přichází na řadu drobnosti, dekorace. Aby byl váš balkon útulný a pohodlný, přidejte si polštářky, květiny v květináči, svíčky, vázy a podobně. Pozor však stále na malý prostor, aby ve finále vaše oáza nepůsobila přeplácaně a kýčovitě.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.