Bydlení,  Tipy & praktické informace

Stěhování – jak se z něj nezbláznit?

Stěhování je pro mnoho jedinců stresující. Máte zabaleno opravdu všechno? Nechybí vám něco? Máte dostatečné množství krabic, pytlů a dalších věcí? To jsou všechno otázky, které si před a při stěhování kladete. Hlídáte, aby se během stěhování odvezlo všechno, nic nerozbilo a podobně. Přinášíme pár rad a tipů, které vám mohou pomoci práci usnadnit a vyhnout se tak stresu.

Stěhování bez stresu

Je to vypětí pro nervy, potřebujete mít správné organizační schopnosti. Musíte korigovat, kdy má kdo, co odvézt, kam se které krabice dají a mnoho dalšího. Ať už si na stěhování najmete profesionální firmu nebo stěhujete s pomocí party kamarádů, vždycky to chce mít systém. Při krizových situacích se určitě vyplatí.

Co nakoupit?

Nenechávejte vše na poslední chvíli. Když víte, že se budete stěhovat, pak vyrazte nakupovat. Bohužel pro ženy ne oblečení, boty nebo doplňky, ale věci, které vám usnadní balení a bude to vše jednodušší. Co pořídit?

  • Papírové krabice
  • Bublinkovou fólii
  • Pevné a široké lepicí pásky
  • Pytle
  • Provázky
  • Motouzy
  • Popisovače

Držte věci u sebe

Zalarmujte své organizační schopnosti, každou krabici, kterou sbalíte, pořádně označte a to tím, kam krabice poputuje (obývací pokoj, ložnice, kuchyň a podobně) a napište na ní také to, co v ní je. Dodat můžete popisky jako křehké nebo neklopit, podle toho, co v krabici najdete. Usnadníte si tak spoustu starostí a běhání od krabice ke krabici.

Věci, které je dobré mít u sebe

Vybalování je na několik dní, proto mějte věci, které opravdu potřebujete, po ruce. Doklady, peníze, karty k účtům, hygienické potřeby, oblečení, léky. Je to podobné, jako balit se na dovolenou.

Pozor, křehké!

Všechny křehké věci je dobré obalit bublinkovou fólií nebo starými novinami. Naskládejte do krabice a můžete přidat i proužky z papíru nebo novin, které nastříháte. Do bublinkové fólie se vyplatí balit také svíčky, květináče a další věci, kterým hrozí poškození.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *