Bydlení,  Byty,  Dekorace,  Zdi & tapety

Tapety jsou opět na výsluní

Tapety zažívají v posledních letech svůj velký návrat. A není se čemu divit, protože tapety jsou ideálním způsobem, jak zútulnit byt a obyčejný pokoj proměnit v luxusní prostor.

shutterstock_118761499

Moderní tapety udělali v posledních letech velký krok kupředu, práce s nimi je snadná a při troše šikovnosti si s tapetováním poradí i začátečník.

Nejlevnější jsou tapety papírové, jejichž kvalita odpovídá ceně. Oblíbeným druhem jsou vliesové tapety, které jsou na trhu sice poměrně krátce, ale mezi zákazníky si získaly velkou pozornost. Jejich velkým plusem je snadná manipulace. Lepidlo se totiž nanaší na zeď a ne přímo na tapetu, jak bývá zvykem u papírových tapet. Vliesové tapety navíc dobře propouští vzduch a vodní páry a hodí se tak i do vytížených prostor.

Ještě odolnější jsou vinylové tapety, které jsou otěruvzodrné  a odolávají i vlhkému prostředí. Své uplatnění tak najdou v kuchyni i v koupelně. Navíc mají vinylové tapety skvělé krycí schopnosti a s přehledem je můžete použít na nerovné zdi.

V obchodech také narazíte na textilní tapety, které vypdají velmi luxusně. Bohužel, díky vysoké ceně se  s nimi v běžných interiérech příliš často nesetkáte.

 

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.