Moučníky,  Vaření

Tip na sladký oběd – těsto na ovocné knedlíky

Také si občas zpestříte svůj jídelníček a dáte si sladký oběd? Ne každý jej má rád a také upřímně, ne každý jej bude pravidelně jíst. Ale dát si jej občas, když máte chuť nebo je dokonce sezóna ovoce a vy si tak můžete něco sladkého připravit, proč ne. Někdo nemá rád žemlovku, jiný zase úplně nemusí buchtičky s krémem. Co milují asi všichni jsou ovocné knedlíky. Dají se vařit prakticky kdykoliv, dáte do něj ovoce, které chcete, uvaříte a je hotov výborný oběd.

Ovoce podle vlastního výběru

Do ovocných knedlíků můžete dát takřka jakékoliv ovoce. Meruňky, jahody, borůvky, švestky, ostružiny, maliny, zkrátka cokoliv, co vás napadne a bude vám chutnat! Pro milovníky čokolády, můžete přidat klidně i čokoládu namísto ovoce. Vyzkoušejte tento jednoduchý recept, který zvládne každý. Rychlý a přitom výborný oběd si zamilují všichni!

Co budete potřebovat:

  • 300 g hrubé mouky
  • 0,5 litru mléka
  • 60 g másla
  • 2 vejce
  • 200 g hladké mouky
  • Sůl

Jak postupovat:

Mléko dejte do kastrůlku a spolu s máslem jej dejte vařit. Hlídejte, a jakmile mléko začne vařit, přidejte hrubou mouku. Vypněte sporák míchejte, vznikne vám hustá kaše. Poté odstavte a nechejte.

Připravte si vál, posypte jej hladkou moukou. Do vychladlé kaše přidejte vejce, sůl a vypracujte těsto. Nejlepší je to rukama, v míse by nevznikla tak dobrá konzistence. Vypracované těsto na dlouhý váleček a krájejte menší kousky, z nichž vytvarujte placku. Přidejte ovoce, které naplňte ovocem podle vlastního uvážení, pořádně zabalte, aby se ve vodě těsto neotevřelo a ovoce nevyteklo. Vařte v osolené vodě, která bude vřít. Jednotlivé knedlíky vytáhněte po uvaření, nechejte asi minutu odstát a poté přidávejte posypky podle potřeby – kakao, cukr, tvaroh, polevy, vanilková omáčka a podobně.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *