Domů / Komerční články / Tyl, tkanina s nevídanými možnostmi využití

Tyl, tkanina s nevídanými možnostmi využití

Jméno nese po francouzském městě Tulle, ve kterém se kdysi dávno paličkovaly síťované stuhy. A je to snad právě jeho francouzský původ, díky kterému tato textilie dodává styl a eleganci všude, kde se objeví. Řeč je o tylu.

Nákup textilie

Nákup textilie

Pro kytky i svatební šaty

Tyl je jedna z mála tkanin, která má obrovské možnosti využití prakticky v každém směru. Svou jemností pozvedne nejedny nejen svatební šaty, jako podkladovou látku ho najdeme i na luxusních krajkách. Když už jsme u svateb, nutno říct, že tyl je často využíván k dekorování svatebních tabulí či stropní výzdoby. Tento materiál milují také aranžérky a květinářky, protože skvěle dotváří výlohy, a květinovým vazbám dodává nádech elegance. I při dekorování interiéru se můžeme opět spolehnout na metráž tylu, která je plná nejrůznějších odstínů, případě lehkých vzorů, které vyšvihnou i obyčejný květináč na stylový kousek.

Jak se tyl vyrábí?

Tato jemná elegantní tkanina se vyrábí z chemického hedvábí z jedné, či dvou soustav nití. V současnosti jeho produkci obstarávají rašlové pletací stroje, bobinety a osnovní automaty. Jednotlivá provedení se liší jemností otvoru, podle které může být tyl hráškový, střední a jemný. Podle struktury rozeznáváme více než desítku druhů tylu, přičemž největší využití má v oděvném průmyslu.

Vynikající bytová textilie

Využití tylu v domácnosti je velice široké. S trochou fantazie je možné jej obměňovat třeba při dekorování stolů a slavnostních tabulí, výborně však poslouží i jako dekor okna. Ať už ho využijete jako záclonu, nebo závěs, v obou případech oknu poskytne jemné stínění a celkově dodá interiéru luxusní vzhled. Široký výběr tylu najdete na webu bubulakovo.cz.

Tyl je skvělou tkaninou, která při troše fantazie dokáže pozvednout téměř každou událost, předmět či šaty.

O Jaroslav

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.Povinná pole jsou označena *

*