Nákup textilie
Komerční články

Tyl, tkanina s nevídanými možnostmi využití

Jméno nese po francouzském městě Tulle, ve kterém se kdysi dávno paličkovaly síťované stuhy. A je to snad právě jeho francouzský původ, díky kterému tato textilie dodává styl a eleganci všude, kde se objeví. Řeč je o tylu.

Nákup textilie
Nákup textilie

Pro kytky i svatební šaty

Tyl je jedna z mála tkanin, která má obrovské možnosti využití prakticky v každém směru. Svou jemností pozvedne nejedny nejen svatební šaty, jako podkladovou látku ho najdeme i na luxusních krajkách. Když už jsme u svateb, nutno říct, že tyl je často využíván k dekorování svatebních tabulí či stropní výzdoby. Tento materiál milují také aranžérky a květinářky, protože skvěle dotváří výlohy, a květinovým vazbám dodává nádech elegance. I při dekorování interiéru se můžeme opět spolehnout na metráž tylu, která je plná nejrůznějších odstínů, případě lehkých vzorů, které vyšvihnou i obyčejný květináč na stylový kousek.

Jak se tyl vyrábí?

Tato jemná elegantní tkanina se vyrábí z chemického hedvábí z jedné, či dvou soustav nití. V současnosti jeho produkci obstarávají rašlové pletací stroje, bobinety a osnovní automaty. Jednotlivá provedení se liší jemností otvoru, podle které může být tyl hráškový, střední a jemný. Podle struktury rozeznáváme více než desítku druhů tylu, přičemž největší využití má v oděvném průmyslu.

Vynikající bytová textilie

Využití tylu v domácnosti je velice široké. S trochou fantazie je možné jej obměňovat třeba při dekorování stolů a slavnostních tabulí, výborně však poslouží i jako dekor okna. Ať už ho využijete jako záclonu, nebo závěs, v obou případech oknu poskytne jemné stínění a celkově dodá interiéru luxusní vzhled. Široký výběr tylu najdete na webu bubulakovo.cz.

Tyl je skvělou tkaninou, která při troše fantazie dokáže pozvednout téměř každou událost, předmět či šaty.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.