Komerční články

Výhody a krása srubových staveb

[dropcap]K[/dropcap]do touží po stavbě vlastního domu nebo bytu, ten volí obvykle stále stejné postupy. Těmi jsou tedy převážně běžné, zděné domy. Dnes však nejsou jedinou možností, jelikož řada lidí již pochopila, že může být něco, čím svému životnímu stylu výrazně prospějí. Tento krok se však netýká pouze toho, jak lidí žijí, ale jak touží bydlet. A právě proto se začíná objevovat stále více lidí, kteří propadli kouzlu srubového domu.

screen-woodlife-2

Buďte součástí přírody

A proč právě tento dům? Jelikož je vyroben z dokonalého přírodního materiálu, kterým je kvalitní dřevo. Díky tomu můžeme mít skutečný pocit, že jsme součástí přírody a můžeme tak každým dnem obdivovat jejich krásu. I to je jeden z důvodů, proč se rozhodnout pro srubovou stavbu. Stejně tak ale může být důvodem i fakt, že dřevo je jako stavební materiál používáno odnepaměti a jde tak ruce s vlastnostmi, jako je špičková kvalita nebo dlouhá životnost.

Stejně tak ale dokáže pomoci udržovat špičkové klima našeho interiéru.  Nejenom, že může pozitivně ovlivňovat naši psychiku, ale jedná se také o materiál, který nevíří prach v našich místnostech, ale stejně tak dokáže absorbovat i řadu škodlivých látek. Navíc perfektně reguluje vlhkost, což celkovému pozitivnímu stavu ještě více přispívá. Pokud budeme konkrétní, tak:

  • Srubové domy udržují konstantní vlhkost 40 – 60 procent
  • Mají perfektní izolační vlastnosti – v zimě chladí, v létě dodávají pocit tepla
  • Rychlé vytápění – studený objekt je příjemně teplý za 30 minut

Stavba je rychlá i levná

Důvodem, proč se řada lidí o sruby, ale stejně tak i srubové chaty nijak nezajímá je dána i tím, že jsou nutně přesvědčeni o náročnosti stavby a nízké ceně. Opak je ale pravdou, jelikož moderní postupy zavítali již do této oblasti. Ideálním příkladem je technologie samotné stavby, kdy jsou jednotlivé klády opatřeny dvojitým či trojitým drážkováním a také specielními dřevěnými zámky. Každý kus do sebe perfektně zapadne. A to bez nutnosti použití jakýchkoliv dalších pojiv a látek. Tato konstrukce srubové stavby je tak na míle vzdálená tomu, jakým způsobem se stavěli dřevěné domy v letech dávno minulých. Navíc vývoj jde v tomto směru neustále kupředu, což dokazují moderní stavby oblíbené po celém světě.

Nastínili jsme také fakt, že ani samotná cena daného bydlení nemusí být nijak extrémně vysoká. Náklady totiž sníží nejenom právě rychlost stavby a tedy nutnost výplat pro řemeslníky, ale sníží je také fakt, že dřevo je obnovitelným zdrojem. Díky tomu lze na místa využitých stromů zasazovat další a další, a tak mít neustále k dispozici tento stavební materiál bez obav z toho, že by snad jednoho dne zcela došel.

Vždy je třeba volit profesionála

Pozitiva spojená s dřevěnými srubovými domy tedy již známe. Co je ale neméně důležité, to je doslova nutnost obrátit se v tomto směru na skutečného profesionála, který zrealizuje danou stavbu přesně podle vašich představ, a to v kvalitě, jakou jsme zmínili výše. Zajímáte-li se o tuto možnost a nechcete dělat kompromisy, potom je správnou volbou společnost woodlife.cz. Ta je ve svém oboru skutečnou jedničkou s bohatými zkušenostmi. Ostatně dokládají to i její webové stránky, kde se můžete dozvědět nejenom další konkrétní informace o této možnosti bydlení, ale samozřejmě se zde můžete seznámit s celou řadou referencí a načerpat tak množství zajímavé inspirace.

[box type=“info“ ]

Nechat si postavit srub, roubenku či srubový dům skutečně nemusí být s touto společností nic složitého. Stejně tak není problémem zohlednění ani vašich požadavků, které bude korespondovat s vašimi nápady, s vaší představou, ale i s místem, kde chcete vaše nové bydlení postavit. A jakmile do interiéru poprvé vkročíte, buďte si jisti, že jím budete stoprocentně uneseni.

[/box]

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *