Výhody zasklení balkónu a lodžie

0
460
zasklení lodžie
Zasklení lodžie

Zasklívání balkónů a lodžií patří obzvlášť v posledních letech k velmi oblíbeným. Ono se není čemu divit, protože to sebou přináší řadu výhod. Jednou z největších výhod je celoroční zvětšení obytného prostoru.

Balkóny bez zasklení se používají pouze jako skladiště či letní mini zahrádka s posezením. Ovšem po zasklení získáte nejen posezení i v době nepřízně počasí, jde tam umístit i pohovku na spaní.

Zasklívání lodžií
Zasklívání lodžií

Prostor navíc – třeba pro domácí mazlíčky

Prostor navíc uvítají také majitelé domácích mazlíčků, kdy je možné do tohoto prostoru navíc umístit třeba škrábadlo pro kočky nebo pelíšek pro psa. Obzvlášť škrábadla pro kočky patří mezi nejoblíbenější zábavu všech kočičích kluků a holčiček – ochrání váš nábytek i koberec před poškrábáním. Určitě by bylo moc fajn vytvořit vaší kočičce její vlastní prostor pro dovádění. Ovšem zasklení lodžie přináší ještě další výhody. Které to jsou?

Pádné důvody pro zasklení lodžie

Jak jsme již uvedli, v prvé řadě rozšíří obytný prostor. Neméně důležitým bonusem je i zvýšení bezpečnosti. Zasklený balkón je pro zloděje mnohem větší překážka, zvlášť bydlíte-li v nízkých a snadno dostupných patrech. Zajímat vás bude určitě také finanční úspora. Díky zasklení lodžie ušetříte až 30% energie za vytápění.

Pokud rádi sedíte v letních měsících s knihou na balkoně, oceníte ochranu před hmyzem. V kombinaci se sítí se tak vyhnete obtížnému hmyzu a náletů otravných komárů. Bydlíte-li ve městě, pak nám dáte za pravdu, že je tam mnohem vyšší prašnost. Potvrzuje se, že zasklení lodžie a balkónů omezí prašnost v přilehlém pokoji o 90%, což není zrovna málo – co myslíte? A tím výhody zasklení lodžie nekončí.

Vzpomenout musíme i snadné a bezpečné mytí skel. Zasklené balkóny neovlivňují ani architektonický vzhled budovy. Instalace od profesionálů slibuje krátkou dobu montáže a dlouhou životnost. A protože je opakování matkou moudrosti, pojďme si v krátkosti shrnout ještě jednou veškeré výhody zasklení balkónů a lodžie.

zasklení lodžie
Zasklení lodžie

Výhody zasklení lodžie

  • Zvětšení obytného prostoru
  • Možnost umístit škrábadlo pro kočky či pelíšek
  • Relaxační místo pro četbu po celý rok
  • Ochrana proti otravným komárům
  • Ochrana proti prachu
  • Energetická úspora
  • Ochrana proti zlodějům
  • Snadné a bezpečné mytí skel

Zdroj obrázků: www.optimi.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno