vodovodní baterie
Bydlení,  Interiér,  Koupelny,  Tipy & praktické informace

Výměna vodovodní baterie

[dropcap]K[/dropcap]aždý jsme určitě více či méně zručným kutilem, a v našich domácnostech je určitě celá řada věcí, které zvládneme sami. Jednou z nich může být třeba i výměna vodovodní baterie. Pokud si na ni troufáte, pojďme se podívat, jak vlastně postupovat. Prvním a nezbytným krokem je samozřejmě vypnutí přívodu vody, a to jak teplé, tak studené. Následně otevřeme naplno kohoutky, aby voda z potrubí mohla odtéct. Následně je již vše připraveno k samotné výměně.

vodovodní baterie

Odšroubujeme dvojici matic, a baterii vytáhneme

Většina moderních, ale i starších baterií je k umyvadlu popřípadě k vaně přimontována dvojicí matic. Ty stačí povolit, a baterii vyjmout. Po ní je často umístěno také těsnění, které bychom měli zkontrolovat. Pokud je v pořádku, lze ho použít i u nové baterie. Pokud nikoliv, nezbývá nám nic jiného, než koupit nové. Vzhledem k jeho nízké ceně je dobré na tento krok pamatovat již při koupi baterie nové.

Montáž nové baterie je podobně snadná

A stejně, jako jsme starou baterii vyjmuli, nasadíme i baterii novou. Samozřejmě nezapomeneme na těsnění, a důkladné utažení. Samozřejmě v souvislosti s tím nesmíme zapomenout ani na zapojení hadic s teplou a studenou vodou. Většinou bývají na baterii případné vývody, kam jakou hadici umístit. Pokud ne, může se stát, že hadice zapojíme opačně. V tomto případě nám nezbude nic jiného než je vyměnit. Následně stačí zavřít kohoutky, pustit vodu, a baterii vyzkoušet.

[box type=“warning“ ]

Drobnou komplikací může být baterie páková

Samozřejmě ne všechny baterie jsou stejné, jelikož na trhu existují i baterie pákové. U nich je postup velmi podobný, pouze je používáno jiné těsnění, které se někdy nazývá jako O – kroužek. Opět platí, že toto těsnění je považováno za nutnou součást toho, aby nám páková baterie nepodtékala, a plně tak splnila svůj účel, který má mít. A to ať už v koupelně, nebo třeba i v kuchyni.

[/box]

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.