Vytápění
Komerční články

Vytápění prostřednictvím infračervených vln má své neopakovatelné kouzlo

A nabízí také celou řadu benefitů, sluší se dodat jedním dechem. Takže pokud jste až dodnes váhali, přestaňte s tím. Ukážeme vám, co vytápění infrapanely umí a na co si dát pozor.

Vytápění
Vytápění

Jde vlastně o vytápění tak trochu naopak. Zatímco běžné teplovodní systémy nejdříve ohřívají topné těleso a až od něj následně vzduch, infra technologie na to jdou docela jinak. A díky jejich působení na zdraví (psychické i fyzické) je lze použít i jako šikovného relaxačního pomocníka, využívaného například i v nemocnicích či rehabilitačních zařízeních.

Jak vlastně fungují infrapanely

Šíří okolo sebe teplo prostřednictvím infračerveného záření. To jako první ohřívá předměty v místnosti, a teprve poté samotný vzduch. Celý proces je tak efektivnější a z dlouhodobého hlediska lepší. Ovšem pomoci mohou i vám.

Infravlnění totiž prohřívá organismus, čímž mimo jiné napomáhá lepšímu prokrvení problematických částí nebo efektivně bojuje proti některým typům zánětům. Ovšem doporučováno bývá i při léčbě depresí, mentální anorexie či třeba chronické únavy. A pokud zamíříte i na oddělení nedonošených dětí, najdete infrazářič v každém inkubátoru. Tak bezpečný, a přitom efektivní je.

Cesta za teplem může být i stylová

Doma si tedy nejenom topíte, ale také dodáváte svému tělu žádoucí relaxaci a regeneraci. Proč pořizovat specializovanou infrasaunu, když za vás vše vyřeší jeden jediný šikovně umístěný kousek? K mání jsou třeba nástěnné skleněné infrapanely nebo kamenné prvky, které dokonale zapadnou do moderního i rustikálního interiéru. A nikdo navíc jejich pravý účel jen tak neuhodne. Nemusíte tedy své zdi či prostor pod okny hyzdit nehezkým topným tělesem.

Vsaďte na moderní řešení a určitě nebudete litovat. Nákup i provoz infrapanelů je navíc cenově velmi přívětivý. Teplo a pohodu tak může do svého domu přinést opravdu každý. Ovšem k mání jsou i modely, vhodné kupříkladu pro vytápění kanceláří nebo rovnou zimních zahrad. Celoroční pohoda jen s minimální náklady – a také s relaxačním bonusem navíc. Co víc si přát?

Snad jen to, aby vaši noví pomocníci dlouho vydrželi. A o to se zase postará správný výběr a sázka na toho „správného koně.“

Česká kvalita s dlouholetou tradicí

Topné infrapanely ECOSUN na náš trh už od roku 1990 dodává společnost FENIX s.r.o. Jejím heslem je zejména efektivita. Konvekční složka je tak u všech modelů potlačena na minimum, a to samozřejmě ve prospěch maximálního množství tepla, předávaného přímo do prostoru prostřednictvím infračervených vln. Nabízí také množství dostupných designových řešení. Kromě běžných modelů jsou tak k mání například i kamenné nebo skleněné infrapanely, případně populární topné obrazy.

Zdroj obrázku:
Dmitry Melnikov / Shutterstock.com

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *