Exteriér,  Pěstování rostlin,  Zahrada

Jak pěstovat krásnou magnolii?

Aktuálně je sice venku zima, své tělo halíte do kabátů, šálu, čepic a bund. Netrpělivě vyhlížíte jaro a sluníčko. Chcete trávit čas na své zahradě. A letos jste se rozhodli, že si uděláte radost a budete se o ni pořádně starat. Chcete na ní mít krásné živé květy, možná nějaké to ovoce. Především rostliny a květiny, aby se vám na zahradě dobře odpočívalo.

Kvetoucí stromy

Také obdivujete na cizích zahradách nebo v parcích nádherné kvetoucí stromy magnolie? Příjemně voní a ty barvy. Něco takového chcete mít na své zahradě taky, ale pořádně nevíte, jak se o ně starat? Nemusíte se bát, my vám poradíme a s pěstováním pomůžeme. Existuje spousta druhů magnolie. Potřebují okolo sebe dostatek prostoru. Květy mají mnoho okvětních lístků a také v různých barvách.

Aby se magnolie rozvíjela tak, jak má potřebuje prostor. Potřebují také dobrou, hlinitou, kyprou a výživnou půdu, která bude dostatečně vlhká. Dařit se jí nebude na jílovitých a těžkých půdách. Je o teplomilnou dřevinu, takže vyžaduje spoustu slunce a nesvědčí jí vítr a mráz. Dřevo je odolnější než květy, ty mohou velmi snadno namrzat.

Jak stromy magnólie sázet?

Při výsadbě stromů magnolie se postupuje podobně jako u výsadby ovocných stromů. Vykopejte prostornou jámu a přidejte rašelinu nebo kompost. Nesázejte stromy hluboko a myslete na správnou a přiměřenou zálivku. Na podzim se doporučuje k mladým rostlinám přidat kompost a listí, starší rostliny to nepotřebují.

Magnolie jsou odolné proti různým chorobám a škůdcům, nicméně mnoho rostlin může mít v období jara listy nažloutlé. To je způsobeno chlorózou, což znamená nedostatek železa v půdě. Rostlinu je dobré hnojit a to takovým hnojíme postřikem, který v sobě má organické sloučeniny železa. Postřik je dobré opakovat jednou za čtrnáct dní a to do doby, než se listy opět zazelenají.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.