Bydlení,  Byty,  Chaty,  Dekorace,  Design,  Dětské pokoje,  Domy,  Inspirace pro bydlení,  Interiér,  Koupelny,  Kuchyně,  Ložnice,  Nábytek,  Obývací pokoje,  Zdi & tapety

Barvou roku 2017 se stala zelená

Internet je toho plný – barvou roku 2017 se stala zelená (s příměsí žluté) GREENERY, dle Pantone Color Insttute). Vzhledem k tomu, že jsme zahlceni rychlých během života, práci a vším, co způsobuje stres, má zelená probudit náš zájem o přírodu, odpočinek a relax.


Zelená se dá kombinovat s bílou, šedou, zlatou, červenou, žlutou, modrou, šedou a jinými barevnými odstíny. Oživením prostoru budou i zelené dekorace, například polštáře, obrazy, plédy.


ZELENÁ je barva přírody, jara, nového života, odpočinku. Znamená obnovu, zdraví, klid, rovnováhu, uvolnění. Utišuje bolest hlavy, uvolňuje od stresu, pomáhá při osobnímu vyhoření, povzbuzuje k novým začátkům. Vybízí nás k procházkám v přírodě, posezení na zahradě, ležení v trávě. Barva naděje a nových začátků, příliv nové energie do žil. Dodává radost ze života, je barvou klidu, harmonie, vegetace, hojnosti, patří mezi pozitivní barvy. Je nádherná pokud obsahuje prvky žluté. 

Zelená je prostě krásná, souhlasíte? 

(Zdroj fotek: decobizz.com,housetohome.media.ipcdigital.co.uk,iroonie.com,home-designing.com,thewowstyle.com,fancycribs.com,3.design-milk.com)

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.