Bydlení,  Byty,  Design,  Domy,  Interiér

Chyby, které při výběru barvy do domácnosti děláte

Když se chystáte malovat interiér bytu či domu, pak musíte zvolit opravdu dobře. Nestačí jít jen do obchodu, ukázat na nějakou barvu a bez rozmyslu si jí pořídit. Lidé často při výběru barev dělají několik chyb, které se jim poté mohou vymstít a bude to mít vliv na celkový výsledek. Jaké nejčastější chyby lidé dělají? Děláte je i vy? Podívejte se, co všechno je potřeba řešit a jak se těmto chybám vyvarovat!

Jak bude barva vypadat

Každý má nějakou představu, jak by měl být jejich interiér vymalován a často tak je ukážou na barvu na papírovém vzorníku a je hotovo! To však je jedna z velkých chyb, které se lidé dopouštějí. Musíte si uvědomit všechny souvislosti a to také, že během dne může barva vypadat o dost jinak. Jak sedne na zeď? Co když na ní bude svítit slunce? Jak pude působit ve tmě nebo pochmurném počasí? Zkuste nejdřív menší plochu, „ošahejte si“ jak vypadá a teprve poté se vrhněte na větší plochy.

Neutrál je neutrál

A neplatí to jen v řízení automobilu, ale také při výběru barev. Spousta lidí se drží při zemi a volí zbytečně neutrální barvu. Časem se však i výmalba mění, vlivem prachu, nečistot, slunce a běžného způsobu života. Například taková bílá káva se může za čas proměnit do „špinavě šedé“.

Které barvy ano a které ne?

Na internetu najdete mnoho doporučení, které barvy k sobě ladí a které naopak nemůžete v interiéru na zdi mít. Jestliže však máte v hlavě určitý styl, jak si svůj byt zařídit a zrovna saháte po barvách, které jsou „proti pravidlům“, vykašlete se, co který článek říká. Třeba právě vy najdete to správné řešení, kdy se obě barvy snesou. A upřímně, když se to líbí vám, pak je to přeci naprosto v pořádku, ne?

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *