Chyby, které při výběru barvy do domácnosti děláte

0
184

Když se chystáte malovat interiér bytu či domu, pak musíte zvolit opravdu dobře. Nestačí jít jen do obchodu, ukázat na nějakou barvu a bez rozmyslu si jí pořídit. Lidé často při výběru barev dělají několik chyb, které se jim poté mohou vymstít a bude to mít vliv na celkový výsledek. Jaké nejčastější chyby lidé dělají? Děláte je i vy? Podívejte se, co všechno je potřeba řešit a jak se těmto chybám vyvarovat!

Jak bude barva vypadat

Každý má nějakou představu, jak by měl být jejich interiér vymalován a často tak je ukážou na barvu na papírovém vzorníku a je hotovo! To však je jedna z velkých chyb, které se lidé dopouštějí. Musíte si uvědomit všechny souvislosti a to také, že během dne může barva vypadat o dost jinak. Jak sedne na zeď? Co když na ní bude svítit slunce? Jak pude působit ve tmě nebo pochmurném počasí? Zkuste nejdřív menší plochu, „ošahejte si“ jak vypadá a teprve poté se vrhněte na větší plochy.

Neutrál je neutrál

A neplatí to jen v řízení automobilu, ale také při výběru barev. Spousta lidí se drží při zemi a volí zbytečně neutrální barvu. Časem se však i výmalba mění, vlivem prachu, nečistot, slunce a běžného způsobu života. Například taková bílá káva se může za čas proměnit do „špinavě šedé“.

Které barvy ano a které ne?

Na internetu najdete mnoho doporučení, které barvy k sobě ladí a které naopak nemůžete v interiéru na zdi mít. Jestliže však máte v hlavě určitý styl, jak si svůj byt zařídit a zrovna saháte po barvách, které jsou „proti pravidlům“, vykašlete se, co který článek říká. Třeba právě vy najdete to správné řešení, kdy se obě barvy snesou. A upřímně, když se to líbí vám, pak je to přeci naprosto v pořádku, ne?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno