Bydlení,  Interiér,  Tipy & praktické informace

Děti a bezpečnost – kde si děti nejčastěji ubližují?

Domácnost bez dětí nemusíte tolik hlídat, když se vám něco líbí, nezkoumáte, zda je to i bezpečné pro děti. Máte někde ostrý roh a popřípadě se o něj odřete? Není to až taková pohroma, chvíli vás to pálí a je klid, v koupelně dáváte pozor na to, ať neuklouznete a podobně. Děti však takové opatrnosti nedbají, a jakmile se objeví v domácnosti, snažíte se je všemožně chránit. Najednou vidíte, kde všude na ně čeká nebezpečí.

Bezpečnost dětí v domácnosti

Děti pobíhají sem a tam a nějaké ty pády a odřeniny jsou v jistém věku na denním pořádku. V obývacím pokoji se mohou bouchnout do hlavy, spadnou z křesla, narazí na skříň nebo mají odřené kolena od koberce. Co však taková koupelna nebo kuchyně? Jak moc zde jsou děti náchylné k úrazům?

Úrazy v koupelnách

V koupelně podlaha často klouže, takže nějaké ty pády, ze kterých se vyvinou zhmožděniny a zlomeniny, jsou na denním pořádku. Ruku v ruce jde opaření horkou vodou nebo také otrava. Děti rády zkoumají všechno, co v koupelně najdou. Proto pozor na to, co v koupelně v dosahu dětí máte. Léky a další věci dejte vysoko, kam děti nedosáhnou.

Kuchyň

V kuchyni je také spousta věcí, které mohou dětem ublížit. Raději je vždycky mějte pořád na očích a sledujte, co dělají. V kuchyni se mohou opařit a to nejen teplou vodou, ale například vařícím olejem, vařící vodou a podobně. Jen krůček za tím jsou tržné a řezné rány, kdy děti zkoumají nože, vidličky a další pomůcky. Pozor i v kuchyni si mohou zlomit nohu nebo jí nějak zhmoždit. A otrava je zde také častá, když se snaží zkoumat, co je to v té velké láhvi a proč to tvoří bublinky.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.