Moderní ložnice
Komerční články

Do ložnice patří krásné a zároveň praktické povlečení

Do ložnice si návštěvy sice nevodíme, to ale neznamená, že na jejich vybavení budeme šetřit. Ložnice je totiž místo, kde strávíme velkou část našeho života. Jen spánek nám zabere 6-8 hodin denně. Kdo chce, aby byl kvalitní, ten si musí dát záležet na výběru postele, matrace a taky povlečení.

Moderní ložnice
Moderní ložnice

Výběr postele a matrace většinou nijak nepodceňujeme, s povlečením je to jinak. Považujeme ho jen za doplněk, který kvalitu spánku nijak neovlivňuje. Opak je pravdou, jen kvalitní matrace a bytelná postel prostě nestačí.

Jak vybrat povlečení, které je praktické a zároveň pěkné?

Komu se ještě nestalo, že se mu peřina ztratila v povlaku? Že se v noci probudil celý zpocený? Že spal jen pod povlakem? Že ho povlečení studí? Každý to známe, málokdo ale hledá příčinu právě ve výběru lůžkovin.

Kvalitní povlečení musí nejen dobře vypadat a mít barvu, která se do ložnice hodí, ale taky být prodyšné, savé a příjemné na dotek. Takové povlečení je zárukou klidného a kvalitního spánku.

Na co se zaměřit při výběru povlečení?

Asi už tušíte, že barva a design to není. Tak na čem tedy záleží víc? Na materiálu, velikosti a zapínání.

Zaostřeno na materiál

Pro výběr povlečení asi ten úplně nejdůležitější parametr. K čemu vám bude, že je povlečení krásné a lesklé, když se pod ním budete potit a ráno se probudíte unavení a bez energie?

Bavlna je klasika, co nikdy nezklame

Jaké povlečení používaly už naše babičky? Přeci to z bavlny! Proč na něj nedají dopustit i dnes, když je výběr materiálu širší než dřív?

Bavlněné povlečení je totiž krásně jemné a měkké, dobře saje pot a dýchá. Nebudete se pod ním potit, je ideální do všech ročních období. Vzhledem k tomu, že snese i vysoké teploty praní, mohou si jeho něžné náruče užívat i alergici. Co na tom, že se mačká a je třeba ho žehlit?

Praktické hospodyňky kupují krepové povlečení

Už jste o něm slyšeli? Povlečení, u kterého se v pravidelných pruzích střídá jemná a zvrásněná část potěší všechny hospodyňky. Žehlení je zakázáno, a to i přesto, že krep není žádný speciální materiál, ale jen odlišné zpracování bavlny. Tak ho honem vyzkoušejte.

Když satén, tak ten bavlněný

Prahne vaše srdce po krásně lesklém saténovém povlečení, pod kterým spí hrdinky romantických filmů? Pak si dejte pozor na materiál. Satén z polyesteru se sice hodně leskne, ale je studený, klouže, vrže a elektrizuje vlasy. Mnohem lepší je bavlněný satén, který je příjemný, krásný, neklouže a při správné péči vám bude dlouho sloužit.

Postel
Postel
V zimě vás zahřeje flanel

I flanelové povlečení je vyrobené z bavlny. Základem pro jeho výrobu je počesaná bavlna s oboustranným vlasem, to je zárukou toho, že vám ani během chladných nocí nebude zima. Všechny vlastnosti bavlny přitom zůstaly zachované.

Mikrovlákno hebké jako peříčko

Znáte povlečení jemné jako hedvábí a lehké jako letní vánek? Ano, řeč je o povlečení z mikrovlákna, které se snadno udržuje, rychle schne, nežehlí se a ačkoli je ze 100% polyesteru, tak pod ním mohou spát i alergici a astmatici. Roztoči v něm domov nenajdou.

Pozor na rozměry

Víte, že ne všechny lůžkoviny mají shodné rozměry? Pro deku je standardem 140×200 cm, na trhu ale jsou i francouzské přikrývky o větších rozměrech. Než si povlečení koupíte, zkontrolujte si rozměr vaší přikrývky.

Dobře si vyberte i zapínání

Doba jde kupředu, už dávno na trhu není jen zakládací povlečení, a to s knoflíky. Dneska je v módě zapínání na zip. Čemu dáte přednost vy?

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Do ložnice patří krásné a zároveň praktické povlečení