Komerční články

Zateplování – proč se pro něho rozhodnout?

[dropcap]V[/dropcap] minulosti se otázka zateplení neřešila téměř vůbec. Dnes bývá součástí rekonstrukce či stavby nejenom rodinných domů, ale i panelových domů, otázkou číslo jedna. Zapomínat nesmíme jak na nutnost poměrně vysokých investic, tak i na výhody, které z daných stavebních úprav plynou. Pojďme se podívat, proč zateplovat, stejně jako na co si dát hlavní pozor.

shutterstock_129805445

Zateplením snížíte budoucí náklady

Důvodem, proč rozhodně zateplit své bydlení, není nic jiného, než vysoké tepelné ztráty. Teplo uniká nejenom škvírami, ale i skrz jednotlivé zdi. To znamená mnohem vyšší náklady na vytápění, především v zimě. Právě zateplení pomáhá k snížení výdajů spojených s vytápěním, na minimum. Věřte, že náklady vynaložené na aplikaci vytápěcích systémů se vám poměrně rychle vrátí.

Zlepšete i celkové klima v interiéru

Není to pouze finanční hledisko, neboť zateplením můžete zlepšit i celkové klima ve vašich interiérech. Lze tak poměrně snadno eliminovat nebezpečnou vlhkost. Díky tomu se vyvarujete vzniku plísní, které mohou být vstupenkou k různým zdravotním problémům. Pokud budete pravidelně větrat, čeká vás prvotřídní klima bez nutnosti čističů či zvlhčovačů vzduchu.

Zateplení má i řadu dalších výhod, které mohou s celým procesem zateplení přímo souviset. Týkají se také finanční oblasti, trochu z jiného směru. Jde hlavně o zvýšení celkové hodnoty vaší nemovitosti a o zvýšení její atraktivity. To se hodí, pokud chcete byt prodávat nebo pronajímat.

Jak na správné zateplení?

„Tajemství“ je hlavně v použitých izolačních materiálech, bez kterých teplotním ztrátám zkrátka nezamezíte. Platí jednoduchá rovnice – čím je materiál silnější, tím lepší izolační vrstvu poskytuje. Pokud se podíváme na možnosti současných materiálů, patří mezi ty nejvyhledávanější především:

  • expandovaný a extrudovaný polystyren,
  • skelná vata,
  • kamenná (též nazývána čedičová) vata.

Každý ze zmíněných materiálů má při stejné tloušťce zcela jiné izolační vlastnosti a rozhodně očekávejte také jinou cenu. Při volbě vhodného materiálu k zateplení je tedy dobré si všechny varianty porovnat s ohledem a potřeby nemovitosti. Určitě nedoporučujeme jakkoliv šetřit. Ušetříte později, na vytápění!

[box type=“info“ ]

Kdy se do zateplování pustit?

Ihned. Čím dříve, tím samozřejmě lépe. Nejideálnější je období od jara do podzimu, pak bude váš byt nebo dům připraven na nejbližší zimu, po které se pozitivně projeví nejenom na vašem výpisu za spotřebovanou energii.

[/box]

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *