svíčky
Tipy & praktické informace

Domácí výroba svíček

[dropcap]U[/dropcap]rčitě není krásnějšího pohledu, než na příjemně mihotající plamínek svíčky. O to krásnější však může být to, pokud si danou svíčku vyrobíme, a to svépomocí. Dnešní trh již nabízí poměrně snadné možnosti toho, jak si koupit celé sady, nebo alespoň vosk a knot, který následně při výrobě použijeme. Ta je navíc velmi snadné a jednoduchá.

svíčky

[box type=“info“ ]

Důležité je mít představu o požadovaném tvaru

Samozřejmě to, jak bude výsledná svíčka vypadat, záleží plně pouze na nás. Inspirovat se samozřejmě můžeme v obchodech, a tak si vyrobit jak čajové svíčky, tak i svíčky ve skleničkách různých tvarů. Můžeme však experimentovat i mnohem více, a kombinovat různé tvary nebo barvy. Stejně tak lze zvolit běžný vosk, nebo vyrobit gelovou svíčku.

[/box]

Máme jasno, a můžeme se pustit do výroby

Máme-li tedy zakoupený daný vosk, knot a případná barviva, můžeme se pustit do práce. Důležité je samozřejmě daný vosk zahřát na požadovanou konzistenci, kterou budeme následně plnit do nádob, a to ať už do daných sklenic, nebo třeba do různých forem. Ty můžeme také koupit, ale je možné si je i vyrobit. Nejčastější možnosti jsou formy silikonové, ale v mnoha případech lze použít také běžnou sádru, přičemž nesmíme zapomenout na její vnitřní úpravu separátorem.

Nejdůležitější krok je udržet knot

Tím nejdůležitějším při celém postupu je samozřejmě to, abychom dokázali za všech okolností udržet knot na svém místě. Ten by měl být ve spodní části zatížen, aby držel na dně. Následně ho během lití vosku buď držíme v ruce, nebo si můžeme pomoci improvizovanou hrazdičkou, na kterou ho zavěsíme, a položíme přes okraj nádoby.

Poté už není nic jednoduššího, než nalít daný vosk, který může být kombinován s různým barvivem, nebo i s parfémem, a nechat danou svíčku přirozeně vychladnout, než vosk kompletně zatuhne. Jakmile je hotovo, můžeme vzít zapalovač, a užít si krásu hořící svíčky, kterou jsme vyrobili my sami.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *