Bydlení,  Byty,  Domy,  Interiér,  Tipy & praktické informace

Domácnost bez chemie – citron a ocet umí většinu přípravků nahradit

Úklid domácnosti je důležitý. Jednou za čas, když vám dojde nějaký ten čisticí prostředek tak se vydáte do obchodu a jednoduše nakoupíte všechny přípravky, které potřebujete. Mají příjemnou vůni, podle reklamy velmi rychle čistí a pomáhají udržovat vaší domácnost čistou. Jde to však i bez komerčních produktů. Jen s pomocí přírody.

Jen ocet a citron

V mnoha ohledech může pomoci v úklidu jen, na první pohled obyčejný citron a ocet. Strčí mnohé chemické pomocníky do kapsy, jsou dostupné. Snad každý má doma citron a ocet. Jsou cenově přijatelné, nemusíte platit mnohdy vysoké částky za chemické pomocníky. Vše se tak obejde bez chemie a dalších látek. Kde může ocet a citron pomoci?

Čištění skvrn z koberců

Máte na kobercích nepříjemné skvrny? Nebo se dokonce stává, že se z něj line nepříjemný zápach? Na vše pomůže ocet a jedlá soda!

Co budete potřebovat:

  • 1 polévková lžíce octa
  • 1 polévková lžíce jedlé sody (můžete použít také kypřící prášek nebo dětský zásyp)

Jak postupovat:

Ocet smíchejte s jedlou sodou a přidejte menší množství vody, pouze tolik, aby ze směsi vznikla hustší pěna. Tu aplikujte na koberec a s pomocí kartáče čistěte skvrny i místa, která potřebujete. Zbytky směsi vyluxujte. Chcete-li se zbavit nepříjemných zápachů z koberce, pak jej posypte kypřicím práškem nebo dětským zásypem a jemně zapracujte kartáčem. Nechejte dvacet minut působit a poté vyluxujte.

Mytí sklenic i mastných talířů

Jedlá soda skvěle funguje na mastnotu a ocet dodává sklenicím vysoký lesk. Připravte si tento čistič i vy.

Co budete potřebovat:

  • 1 a ½ hrnku horké vody
  • ½ hrnku rozpuštěného olivového mýdla
  • 1 polévková lžíce octa
  • 1 polévková lžíce sody na praní
  • 3 kapky esenciálního oleje

Jak postupovat:

Vytvořte si z ingrediencí směs a nechejte vychladnout. Pokud příliš ztuhne, trochu jí zahřejte a přidejte ještě trochu vody. Pokud směs dostatečně neodmašťuje, pak přidejte trochu sody.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.