Bydlení,  Tipy & praktické informace

Jak si správně vybrat žehlicí prkno?

Ke správnému žehlení se musíte dopracovat. Mnohdy stojíte u žehlení několik hodin, protože máte nekvalitní žehličku. Musíte vyvíjet sílu, když žehlíte a to se odrazí i na celkové nechuti a odporu k žehlení. Když si vyberete tu správnou žehličku, myslíte si, že máte vyhráno. Omyl. Budete muset ještě správně vybrat žehlicí prkno.

Za pár stovek

Zapomeňte na ta žehlicí prkna, která jsou levná a dostupná v supermarketech a podobně. Ty totiž nejsou nic vhodného pro žehlení. Mají malou žehlicí plochu, často jsou potaženy obyčejnými látkami, které nic nevydrží. Během chvíle se začnou pochybně viklat, protože jejich konstrukce je nic moc. Chcete-li opravdu u žehlení strávit minimum času? Investujte do žehličky a také do žehlicího prkna.

Velká žehlicí plocha

Ta by měla být dostatečně velká, ať nemusíte žehlit po kouscích. Bude se vám žehlit dobře, když vaše žehlicí prkno bude mít délku okolo 120 centimetrů a šířku minimálně 40 centimetrů.

Pevná konstrukce

Pro správné žehlení je důležitá také pevná konstrukce s pevným šroubem. Prkno se bude skládat, pro úsporu prostoru, takže s ním budete pravidelně manipulovat. Navíc na něj budete vytvářet různé tlaky při žehlení a i to musí prkno zvládnout.

Výška žehlicího prkna

Kvalitní prkno pro žehlení se pozná také tak, že se dá výškově nastavit a to tak, že si k žehlení budete moci pohodlně sednout, ale také se postavit a to tak, aby vás nebolely ruce nebo záda. A to už je výzva!

Povrchová úprava prkna

Konstrukce by měla být ideálně pochromovaná a plocha, kde budete žehlit by měla mít také nějakou tu úpravu. Ta by poté bránila případnému zrezivění. Neměla by se při teplotních výkyvech sloupnout. Žehlicí plocha by měla být také co nejvíc propustná, neměla by proto být z plechu.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *