Bydlení,  Tipy & praktické informace

Jarní mytí oken – použijte ocet, staré silonky nebo dětský šampon!

V rámci velkého jarního úklidu se jistě nevyhnete ani mytí oken. Tato činnost není moc oblíbená. Pořád mytí oken odkládáte a odkládáte? A pak se najednou ten okamžik už nedá víc odložit. Přes okna takřka nevidíte a jednoduše je musíte umýt. Bývají silně znečištěná a vy s nimi tak máte víc práce. Přinášíme pár rad a tipů, jak je možno umýt okna lépe a co víc, jednodušeji!

Mytí oken bude hračka

Stačí si osvojit ty správné fígle a opravdu tomu bude tak. Nemusíte používat chemické a komerční prostředky, které jsou v obchodech drahé a ne vždycky účinné tak, jak potřebujete. Sáhněte po osvědčených doporučeních a tipech, které využívaly už naše babičky. Stojí zlomek ceny, jsou léty prověřené a vyzkoušené. Jedině tak bude mytí oken jednoduché a pohodlné.

Všude samé šmouhy

Také řešíte problém se šmouhami? Ač se snažíte, jak se snažíte, pořád se někde objevuje šmouha, která na vás vykoukne. Leštíte dlouhé minuty a někdy i hodinu, aby konečně vše vypadalo tak, jak chcete vy. Jak postupujete? Většinou umyjete sklo hadrem s vodou a poté dolešťujete s přípravky, které slibují vysoký lesk.

Tomuto se raději vyhněte. Pořiďte si namísto toho kvalitní štěrku na okna, ideální je tak s vyměnitelnou gumou. Poté si pořiďte takzvaný rozmývák. Co to je? Jde v podstatě o něco podobné stěrce s násadou, která pomůže nanést na okno vodu se saponátem.

Co použít pro lesk?

Okna skvěle vyčistí novinový papír nebo dokonce také staré silonky. Zapomeňte na různé hadříky a speciální utěrky. Vsaďte na novinový papír nebo staré silonky, které už běžně nenosíte. Vyplatí se to!

Silně znečištěná okna

Jestliže jsou vaše okna silně znečištěná, pak použijte slanou vodu. Na jeden litr použijte lžíci soli, rozmíchejte a aplikujte na okna. Pomůže také teplá vosa s octem, která napomáhá odstranit i velmi špinavá okna.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.