Bydlení,  Tipy & praktické informace

Jak zabezpečit byt seniorů před podvodníky?

Máte také babičku nebo dědečka, kteří jsou velmi důvěřiví a tím pádem otevírají často každému zazvonění? Marně jim můžete říkat, že ne všichni jsou poctiví a správní, jednoduše otevřou dveře všem, kteří zazvoní. V takovém případě se tak objeví podvodníci, domovní prodejci nebo jednoduše zloději, kteří se snaží obohatit na úkor seniorů.

Důvěřiví a osamocení

Důchodci často žijí sami a jsou až moc důvěřiví. Nemají už takovou rychlost, v mnohých případech jednoduše věří, když jim dotyčný řekne, že jde opisovat plyn, chtějí změnit smlouvu na elektřinu a podobně. Často se může stát, že jednoduše jejich důvěřivost se nevyplácí. Vaším úkolem je zabezpečit jejich domy a byty tak, aby se nestávaly terčem zlodějů či podvodníků.

Cylindrická vložka

Starším lidem je do domu dobré pořídit cylindrickou vložku s takzvanou prostupovou spojkou. Díky tomu odemknete dveře i ve chvíli, kdy je z druhé strany vložen klíč. U starších lidí je tento krok velmi dobrý, protože často zapomínají klíče v zámku, neslyší zvonek a podobně.

Neustálé zamykání

Nemáte-li zamčené dveře zloději se k vám dostanou během pár sekund. Proto neustále opakujte rodičům a prarodičům, že je velmi důležité se zamykat! Spousta lidí si myslí, že stačí, když budou mít klíč zastrčený v zámku. Zloději však mají spoustu jiných metod, neřeší klíče v zámku.

Pozor na podomní prodejte

Podomní prodejce prodává obvykle nekvalitní a zbytečně předražené výrobky, které v obchodě seženete za pakatel. Podomní prodejci bohužel dnes vědí, jak na ně a umí toho řádně využít. Nezbývá nic jiného, než neustále opakovat, že nemají nic kupovat, podepisovat žádné smlouvy a podobně.

Kukátko

Praktickým řešením je kukátko, pro ty, kteří mají problémy s pohybem je ideální digitální kukátko. To je vybaveno malým displejem a díky němu můžete sledovat, kdo je za dveřmi. Je-li za dveřmi někdo, kdo se vám úplně nelíbí, raději mu neotevírejte!

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *