Domů / Tipy & praktické informace / Jak vyčistit odpad

Jak vyčistit odpad

Ucpaný odpad je v mnohých domácnostech velkým problémem. A to nejenom v kuchyni, kde jsou nejčastější příčinou zbytky jídla, ale také v koupelnách, kde se o ucpání postarají nejčastěji vlasy. Možností, jak odpad vyčistit, je samozřejmě více. Představíme si tedy ty nejjednodušší, a to s pomocí výrobků, které máme doma, přes chemii, až po nejsložitější možnost, a to je mechanické čištění.

odpad

Jedná soda, ocet, sůl či prášek do pečiva

To vše jsou možnosti, které dokážou váš odpad uvolnit. Ideální a velmi vyhledávaná kombinace je ocet a jedná soda. Pokud jste někdy tyto dvě látky zkusili smíchat, jistě jste byli překvapeni reakcí. A této je třeba docílit i v odpadu. Je tedy ideální nasypat alespoň jeden balíček jedné sody, a ten následně zalít ideálně horkým octem. Podobným způsobem je i to, pokud místo jedlé sody použijete třeba prášek do pečiva, popřípadě i kyselinu citronovou. Samozřejmě ve všech případech je třeba počítat s tím, že je třeba dané látky nechat alespoň několik hodin působit. Občas se doporučuje také kombinace soli a vroucí vody, ale ta je ne vždy natolik účinná.

Nic nepomáhá? Zkuste chemii

Pokud tyto rady nezabraly, je váš odpad ucpaný skutečně výrazným způsobem, a tak je třeba využít chemických prostředků. Ideální jsou přípravky, které jsou na bázi louhu. Ideální jsou ty sypké, které se nasypou právě do odpadu, a zalijí trochou vařící vody. Doprovodným efektem může být sice nepříjemný zápach, ale výsledek bude určitě dle vašeho očekávání.

Poslední variantou je instalatér

Jestliže ani chemická cesta nepomůže, je třeba volat instalatéra, který má speciální pero, které je k uvolnění odpadů používáno. Samozřejmě pomocí něho můžete celý proces zvládnout svépomocí, ale ne vždy vám to bude trvat tak krátce a výsledek bude takový, jaký chcete. Obecně je instalatér považován za tu poslední variantu, které pomůže téměř na sto procent. Nejlepší cestou je ale stále ještě prevence.

O Mytho

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.Povinná pole jsou označena *

*