odpad
Tipy & praktické informace

Jak vyčistit odpad

[dropcap]U[/dropcap]cpaný odpad je v mnohých domácnostech velkým problémem. A to nejenom v kuchyni, kde jsou nejčastější příčinou zbytky jídla, ale také v koupelnách, kde se o ucpání postarají nejčastěji vlasy. Možností, jak odpad vyčistit, je samozřejmě více. Představíme si tedy ty nejjednodušší, a to s pomocí výrobků, které máme doma, přes chemii, až po nejsložitější možnost, a to je mechanické čištění.

odpad

Jedná soda, ocet, sůl či prášek do pečiva

To vše jsou možnosti, které dokážou váš odpad uvolnit. Ideální a velmi vyhledávaná kombinace je ocet a jedná soda. Pokud jste někdy tyto dvě látky zkusili smíchat, jistě jste byli překvapeni reakcí. A této je třeba docílit i v odpadu. Je tedy ideální nasypat alespoň jeden balíček jedné sody, a ten následně zalít ideálně horkým octem. Podobným způsobem je i to, pokud místo jedlé sody použijete třeba prášek do pečiva, popřípadě i kyselinu citronovou. Samozřejmě ve všech případech je třeba počítat s tím, že je třeba dané látky nechat alespoň několik hodin působit. Občas se doporučuje také kombinace soli a vroucí vody, ale ta je ne vždy natolik účinná.

[box type=“success“ ]

Nic nepomáhá? Zkuste chemii

Pokud tyto rady nezabraly, je váš odpad ucpaný skutečně výrazným způsobem, a tak je třeba využít chemických prostředků. Ideální jsou přípravky, které jsou na bázi louhu. Ideální jsou ty sypké, které se nasypou právě do odpadu, a zalijí trochou vařící vody. Doprovodným efektem může být sice nepříjemný zápach, ale výsledek bude určitě dle vašeho očekávání.

[/box]

Poslední variantou je instalatér

Jestliže ani chemická cesta nepomůže, je třeba volat instalatéra, který má speciální pero, které je k uvolnění odpadů používáno. Samozřejmě pomocí něho můžete celý proces zvládnout svépomocí, ale ne vždy vám to bude trvat tak krátce a výsledek bude takový, jaký chcete. Obecně je instalatér považován za tu poslední variantu, které pomůže téměř na sto procent. Nejlepší cestou je ale stále ještě prevence.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.