Komerční články

Jaké obklady a dlažbu vybrat do koupelny?

Rekonstruujete koupelnu? Kromě běžného vybavení musíme svou pozornost zaměřit i na správnou volbu obkladů a dlažby. Při výběru bychom se měli zaměřit na výběr barvy, odstínu a motivu, tak i na materiál s vhodnými vlastnostmi a formát. Hledáte-li takové obklady a dlažby, které vydrží dlouhá léta, je třeba volit kombinaci kvality a profesionální pokládky.

Co je trendy v oblasti koupelen?

Už dlouhá léta vládnou koupelnám keramické obklady a dlažby. Rok co rok výrobci sortiment rozšiřují o zajímavé motivy a formáty. Letos jsou moderní obklady a dlažby v neutrálních přírodních barvách, se zajímavou mozaikou, imitující různé textilie, kameny, beton atd.

Vlastnosti koupelnových dlažeb

U koupelnových dlažeb se zaměřme i na jejich vlastnosti. Jelikož je koupelna prostorem, kde se často dostáváme do kontaktu s vodou a vlhkostí, je třeba vybírat takovou podlahu, která bude protiskluzová a otěruvzdorná.

Protiskluznost

Do koupelny často vcházíme bosou nohou, proto musí být podlaha protiskluzný povrch. Na trhu je k dispozici nepřeberné množství dlažeb zdrsněným a proti smykovým povrchem, které zvyšují bezpečnost pohybu po koupelně. Tyto protiskluzné dlažby se pak označují písmeny A, B a C, přičemž dlažby s písmenem A jsou základní a C označuje nejvyšší stupeň protiskluznosti.

Otěruvzdornost

Další vlastností, kterou by dlažba do koupelny měla disponovat, je otěruvzdornost. Ta udává odolnost vůči povrchovému opotřebení glazury. To samozřejmě souvisí s celkovou životností dlažby. Koupelny patří do prostor s náročnějšími podmínkami oproti jiným místnostem, proto je třeba vybírat vyšší stupeň odolnosti (často označení stupněm II nebo III).

Precizní pokládka

Životnost a celkový vzhled ovlivňuje i samotná pokládka. Nemáte-li s tím dostatek zkušeností, přenechejte to odborníkovi. Je to ve vašem zájmu, neboť nesprávný postup může vést až k tomu, že vám po čase začnou odpadávat obkladačky nebo praskat dlažba a vás to bude stát daleko více peněz i nervů s další rekonstrukcí.

Ať už vyberete obklady a dlažbu podle nejnovějších trendů či nikoliv, zaměřte se především na jejich praktičnost, kvalitu, odolnost. Přece jen koupelnu nerekonstruujeme každý měsíc a chceme, aby nám pěkných pár let sloužila.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.