Koupelna
Komerční články

Koupelna – místnost, která si během renovace zasluhuje zvláštní pozornost

Koupelna je takový středobodem interiéru, kde se střetává hygiena zároveň s relaxačními prvky. Proto by se její vizuální stránce měla věnovat zvýšená pozornost, aby se kýženého efektu skutečně dosáhlo. Sladit totiž praktičnost, design a pohodlí je mnohdy nelehkým úkolem, se kterým si spousta z nás nedokáže adekvátním způsobem poradit.

Koupelna
Koupelna

Co všechno do koupelny jednoznačně patří?

  • obklady dlažby
  • vana nebo sprchový kout (nebo kombinace obojího)
  • umyvadlo
  • možnost umístění WC (dostatečně oddělené od zbytku)
  • koupelnový nábytek
  • topení
  • odvětrávací systémy

Obklady a dlažby se do koupelny hodí ze všech možných stavebních materiálů asi nejvíce, zejména díky svým vlastnostem. Koupelna se opravdu vlhkou místností a s tou si obklady a dlažby dokáží poradit. Samozřejmě je nutné zvolit také vhodný spárovací materiál, aby vám prostor mezi jednotlivými dlaždicemi nedělaly neplechu.

Vana nebo sprchový kout jsou základem každé koupelny. Každý z nás ovšem preferuje něco jiného a mnohdy se páry nemohou domluvit, pro co se ve výsledku rozhodnout. Pokud na obojí nemáte v místnosti dostatek prostoru, zkuste zvolit kombinaci obojího, která zajistí spokojenost oběma znepřáteleným táborům.

Bez umyvadla si koupelnu taktéž nedokáže nikdo z nás představit. Existují různé velikosti i tvary, takže výběr se vám skýtá opravdu pestrý. Navíc doplněním o kvalitní termostatické baterie vám bude tento druh příslušenství každý závidět.

Mnozí volí spojení koupelny a záchodu v jedno, aby ušetřili v domácnosti prostor. To rozhodně není nic špatného, WC by však mělo být od zbytku koupelny nějakým způsobem odděleno kvůli bakteriím, které z něj unikají.

Koupelnový nábytek je praktický a svým designem by měl příjemně doplnit ostatní příslušenství.

Nikdo z vás si také jistě nepřeje mít v koupelně, kde se často procházíme úplně nazí, zimu. Instalace topení je proto také na místě.

Na škodu není ani umístění odvětrávacích systémů, k čemuž se lidé uchylují zejména v případech, kdy koupelny nemají okna. Vlhkost prostě musí pryč.

Základy jsme si probrali

To by ze základního koupelnového příslušenství bylo asi tak vše. S klidným srdce vám můžeme doporučit společnost Villeroy Boch, jejíž sortiment většinu z výše zmíněných potřeb zahrnuje a kvalitou vás jistě žádný produkt nezklame. Spojení praktičnosti, designu a pohodlí se v tomto případě již nebude zdát tak nedostižitelným.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *