Komerční články

Místo elektrokotle – tepelné čerpadlo!

Jak známo, elektrické vytápění je v současnosti nákladné, a jako hlavní zdroj se uplatní jen v opravdu dobře zateplených objektech s nízkou spotřebou tepla. Proto si důkladně rozmyslete, jaký tepelný zdroj využijete ve své novostavbě.

Navíc, elektrické vytápění v novém domě už nedokáže splnit požadavek na měrnou neobnovitelnou primární energii. Mohli byste mít problémy se získáním stavebního povolení, pro které dnes potřebujete Průkaz energetické náročnosti budovy.

Je tu však řešení, nadto jednoduché a levné. Vaši touhu po „čistém“ topení naplní malé tepelné čerpadlo vzduch/vzduch.

Návrh řešení pro ty, kteří už elektřinou topí

Jestliže už u Vás doma elektřinou topíte a chcete snížit náklady, nahraďte elektrokotel tepelným čerpadlem vzduch/voda a země/voda, nebo doplňte stávající elektrické vytápění tepelným čerpadlem vzduch/vzduch. V prvním případě získáte až 100 % tepla pro vytápění a ohřívání teplé vody díky tepelnému čerpadlu, které plně nahradí elektrický kotel.

Druhý případ, pro který už je nutná výměna či nové vybudování topného systému, představuje doplňkové řešení elektrického vytápění, díky němuž získáte až 60 % tepla z tepelného čerpadla. Nevykazuje takové úspory jako první řešení, ale je o hodně levnější a s brzkou návratností investice.

Návrh řešení pro ty, kteří vytápění teprve plánují

Jestliže vytápění své nemovitosti teprve plánujete, rozhodně si nepořizujte elektrické podlahové topení či elektrické přímotopy! Nedokážou se totiž přizpůsobit budoucím změnám cen energií. Lepší je využít teplovodního podlahového topení nebo nízkoteplotních radiátorů, k nimž můžete nejdříve připojit elektrokotel. Ten pak podle okolností jednoduše nahradíte tepelným čerpadlem či krbovou vložkou a Váš topný systém přitom zůstane zachován.

Tip na revoluční švédské tepelné čerpadlo vzduch/voda

Do novostavby nebo jako náhradu elektrokotle Vám doporučujeme tepelné čerpadlo IVT – Air X typu vzduch/voda, díky kterému snížíte náklady na elektrickou energii, instalaci i provoz. Zařízení vyniká také nízkou hlučností. V náročných spotřebitelských testech dosáhlo nejvyššího topného faktoru a označení A+++. Obsahuje „vše v jednom“:

  • 190litrový zásobník teplé vody,
  • elektrokotel 9 nebo 15 kW,
  • nízkoenergetické oběhové čerpadlo,
  • expanzní nádobu.

Toto tepelné čerpadlo umožňuje rovněž klimatizaci, je úsporné na místo a obsloužíte ho i chytrým telefonem. Po rozšíření řídí až 4 topné okruhy, ohřev bazénu a solárního systému.

Nechte si bezplatně spočítat, kolik přesně ušetříte

Každá instalace vytápěcího zařízení je jedinečná. Nechte si proto bezplatně spočítat, o kolik Vám tepelné čerpadlo sníží výdaje za elektrickou energii.

Studii zpracují dle Vaší individuální online poptávky experti společnosti IVT tepelná čerpadla a získáte ji e-mailem za několik dní. Už nyní si však můžete být jisti, že kromě výrazného snížení nákladů na vytápění Vám instalace tepelného čerpadla přinese i výhodný nízký tarif 22 hodin denně, který využijete jak pro tepelné čerpadlo, tak pro ostatní domácí spotřebiče.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.