Bydlení,  Design,  Domy

Možnosti využití pohledových betonů

[dropcap]N[/dropcap]eznalí mohou konstatovat, že pohledový beton vytváří dojem nedodělanosti, architekti a designéři v něm naopak vidí rozvíjející se oblast módního průmyslu. Prvky pohledového betonu jsou spolutvůrci tváře nejen exteriérů budov, ale i jejich interiérů. Vždy jsou výsledkem daného architektonického návrhu. Zaměřme se tedy na to, jak a kde se dají v současné architektuře pohledové betony využít.

shutterstock_177799943

[box type=“shadow“ ]

Metoda Easycrete

Jedná se o doslova high-tech recepturu betonů Easycrete, která je základním znakem lehce zpracovatelných až samozhutnitelných betonů. Díky této metodě lze dosáhnout u pohledových betonů dokonalého vzhledu. Tento typ betonů se lehce roztéká, vyplní všechny záhyby konstrukce, a to až do těch nejmenších detailů. Betonová stěna má ve výsledku dokonalý vzhled, což je přáním jak architekta, tak investora. Na dotyk je taková plocha příjemná, bez nutnosti dalších úprav, bez náročné údržby a navíc vydrží opravdu dlouhou dobu krásná. Pokud se taková plocha někomu zdá chladná, dá se velmi dobře zútulnit kombinací se dřevem a odlehčit využitím skla v interiéru, které je pro kombinaci s betonem přímo ideální.

[/box]

Využití pohledového betonu

Pohledový beton může zastat funkci stropu, stěny i podlahy. Stejně tak dobře může být kuchyňskou linkou, barovým pultem anebo umyvadlem. Další variabilitu betonu zajišťují nejrůznější povrchové úpravy, kterých je celá řada. Co se týče tvarových možností, nemá beton v podstatě žádná omezení, jedná se spíše o to, kam až mu dovolí fantazie designérů a architektů zajít.

Možnosti úprav

Technologie výroby a moderní možnosti zpracování betonu neustále posouvají kupředu, čímž vznikají nové dekorační varianty pohledového betonu. K jeho nejběžnějším úpravám řadíme broušení, leštění, škrabání a také vymývání. Tyto druhy úprav dodávají pohledovému betonu různé vlastnosti jako například lesk či naopak drsnost, hladkost nebo naopak hrubost. Výsledný vzhled betonu na základě určité receptury je vždy výsledkem dohody mezi investorem, architektem, výrobcem a také realizační firmou.

Výhody využití

Betony vytvořené metodou Easycrete jsou míchány a dodávány jako takzvaný transportbeton, což znamená, že beton je míchaný i připravený mimo stavbu a na staveniště je dodán v čerstvém stavu. Využívá se pro rychlé zhotovení pohledových betonů, ale též základů staveb, také na hustě vyztužené konstrukce stěn, stropů, sloupů nebo štíhlých konstrukcí. Cení se u nich zvláště nízký počet pórů a také jejich malá velikost, což se ve výsledku projeví na hladké a krásné pohledové ploše.

[box type=“info“ ]Tip: Pro využití na jemné konstrukce, těžko přístupná místa anebo nejrůznější křivky je zvláště výhodné využít hladkého nesavého bednění.[/box]

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *