Bydlení,  Finance,  Jak ušetřit

Mýty o šetření – čemu věřit a čemu ne?

Pokud nevyděláváte statisíce, neobjevili jste poklad nebo se nedostali nečekaně k nějakému dědictví, pak je nutno občas přemýšlet nad nějakou větší investicí. Chcete-li si pořídit například novou televizi, jet na dovolenou nebo jen váš rodinný rozpočet je příliš napjatý a chcete jej trochu „přiškrtit“, pak musíte šetřit.

Tipy, které nepomohou

Občas slýcháváte tipy a rady, jak ušetřit, co dělat a co zaručeně pomůže. Je nutno mezi jednotlivými radami filtrovat a zjistit, co funguje a co je vlastně jen výmysl a mýtus, který se mezi lidi rozšířil. Ono totiž, když budete tento mýtus zkoušet ve vlastní domácnosti, můžete ve finále zaplatit o něco navíc. Jakým mýtům je dobré se vyhnout?

Nechávejte prázdnou lednici

Lidé mají za to, že když v lednici nebude jídlo, pak bude spotřebovávat mnohem méně energie, než lednice, která je plná. A je to přesně naopak, protože když je lednice plná produktů, které jsou už chlazené, pak využívá k udržení stálé teploty méně energie. Podobně je na tom i mrazák, který by rovněž neměl být prázdný.

Myčka je zbytečný luxus

Někdo dokonce říká, jak pro koho. Nicméně myčka může v mnohém ušetřit. Pokud máte velkou domácnost, myjete nádobí denně, pak je určitě dobré investovat do tohoto přístroje, který si vystačí s pár litry vody. Čím úspornější myčku zvolíte, tím to pro vás bude lepší. Ve dřezu spotřebujete vody daleko víc.

Drahé spotřebiče jsou ty nejlepší

Jeden z dalších omylů v šetření. Ani nejdražší věc na světě vám nezaručí, že bude nejlepší. Často zde platíte jen za jméno značky, které má ve světě reklamu. Vždycky vybírejte takové spotřebiče, které plně vyhovují vašim požadavkům. Ne všichni potřebují mít ultramoderní kousky. Ne vždycky je také rozhodující jméno značky, ale to, co spotřebič dokáže.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.