Pračka
Komerční články

Nekupujte nové spotřebiče – stačí vyměnit jeden díl a budou opět funkční

V dnešní době si stále všichni stěžují, že moderní spotřebiče nic nevydrží a srovnávají je se „starými dobrými časy“. Když se však podíváme na nabídky starších praček, sporáků nebo jiných věcí do domácnosti, neměly prakticky žádné funkce a co hlavní, byly naprosto neopravitelné. Nejen že neexistovali speciální servisy jako dnes, ale ani kolikrát nebyly k prodeji náhradní díly.

Pračka
Pračka

Jaké mají výhody náhradní díly?

Hlavní výhodou náhradních dílů je bezesporu cena. Je mnohem výhodnější pořízení jedné součástky, která vám zachrání celý spotřebič, než zdlouhavé vybírání a následné kupování nové věci. Vaše domácí vybavení tak může bez problémů sloužit ještě řadu let. Na výběr je samozřejmě velké množství jednotlivých dílků od různých značek. Náhradní komponenty se vyrábějí do různých elektrických pomocníků. Nejčastěji jsou kupované do:

  • Praček
  • Sporáků
  • Ohřívačů vody

Výhodou náhradních dílů je i konzultace s odborníkem, od kterého si součástku koupíte. Ten vám může poradit, jak se v budoucnu vyhnout danému problému a dát vám další užitečné rady nejen pro instalaci zakoupeného zboží. Například Electrolux náhradní díly si dokážete mnohdy vyměnit sami s návodem profesionála. Jiné značky nabízejí podobně nekomplikovaný postup a dobrou rozebíratelnost svých výrobků.

Jak vybrat náhradní díly?

Základem je přijít na to, která konkrétní část spotřebiče není funkční. S tím vám, pokud nejste sami technického zaměření, pomůže opravář nebo jiný přivolaný odborník. Pro případnou výměnu si vždy pamatujte, jakou značku a jaký typ spotřebiče máte, pokud to na něm není přímo napsáno. Beko náhradní díly zkrátka patří do spotřebičů Beko, pro které byly vyrobeny, a je nejlepší, pokud seženete originál. Ač se mnohdy se dají některé díly napříč značkami navzájem nahradit, nepokoušejte se bez rady odborníka o něco takového sami.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.