Plastová okna
Komerční články

Moderní okna jsou elegantní

Nastal i u vás čas na výměnu oken? Táhne vám do bytu, náklady na vytápění rostou do závratných výšin a vy už na to nemáte nervy ani trpělivost? Pořiďte si nová moderní okna, která budou elegantní a dodají nový impulz vašemu bydlení.

Plastová okna
Plastová okna

Už dlouho neplatí, že okna musí být bílá a buď z plastu nebo ze dřeva. Materiálů i barev je víc. Stačí si vybrat a sladit je jak s interiérem, tak s fasádou.

Plastová okna se stále těší velkému zájmu, na paty jim ale šlapou další materiály

Díky skvělému poměru cena vs. výkon jsou okna z plastu stále nejčastější volbou. Jejich podíl se na trhu stabilně pohybuje kolem 70%. Největší zájem je v současné době o plastová okna v tmavě šedém provedení, která výborně imitují výrazně dražší hliníková okna. Lidé už ale přichází na chuť i dřevěným, hliníkovým nebo dřevohliníkovým oknům.

Šedá plastová okna totiž umí velice přesvědčivě napodobit hliníková okna, která patří cenou do nejvyšší kategorie výrobků“, říká J. Korbelář z VEKRA okna. Oblíbené jsou ale i polodekory. Plastové okno je v interiéru bílé, v exteriéru pak v barevném provedení, aby ladilo s fasádou.

Z hlediska vlastností není výběr materiálu, ze kterého budou okna vyrobena, nijak zásadní.

  • Izolační vlastnosti oken jsou dány zejména jejich stavební hloubkou a typem zasklení.
  • Zasklení byste měli vybírat podle toho, kde budou okna sloužit a co od nich očekáváte, protože odpovídá i za útlum hluku nebo odolnost proti rozbití
  • Izolační trojsklo samozřejmě udrží v interiéru víc tepla než dvojsklo.

Nic z toho ale neovlivní výběr materiálu. Nenechte si nakukat, že plastová okna nedýchají a plesniví, na rozdíl od těch dřevěných. Vždy jde o to, abyste se s novými okny naučili správně větrat a regulovat přebytečnou vlhkost v interiéru. Každý materiál oken má své výhody a nevýhody, ale funkční a izolační vlastnosti vám nabídnou srovnatelné. Volba materiálu je tak jen otázkou vašeho vkusu a finančních možností.

Plastová okna
Plastová okna

Plastová okna neplesniví?

Pokud správně větráte, tak ne. Zásadní je pamatovat si, že při teplotě kolem 21oC by relativní vlhkost v interiéru neměla překročit 50 %. Paradoxně vysoká vnitřní vlhkost uškodí více dřevěným oknům než těm z plastu. Dřevěná okna, i když mají kvalitní povrchovou úpravu, může příliš vysoká vlhkost v interiéru poškodit.

Zatímco plastová okna stačí otřít, dřevěná okna byste měli pravidelně ošetřovat balzámem na dřevo. Údržba plastových oken je snadná, proto se stále těší velkému zájmu. Doba jde kupředu, a tak už nejste při výběru omezeni pár barvami. Výběr odstínů je opravdu široký i u plastových oken.

Trochu přírody vnesou do vašich domovů okna ze dřeva

Jsou stále moderní a krásná. Údržba je o něco náročnější než u plastových oken, ale nijak složitá. Navíc se mohou pochlubit výbornou tvarovou stabilitou a jsou vhodná i pro velké prosklené plochy.

Moderní dřevěná okna nejsou bílá jako tomu je u špaletových oken. Lazury jsou tónované do různých dřevin, nebo můžete vybírat prakticky ze všech barev podle vzorníku RAL. I zde vládne šedá barva.

I v případě dřevěných oken si můžete dopřát jinou barvu v bytě a jinou venku. Nejčastější volbou do interiéru je transparentní lak, který nijak nepřekrývá kresbu dřeva.

Přirozenost je prostě TOP a dokládají to i slova J. Korbeláře z VEKRY: “ „VEKRA vyrábí dřevěná okna v transparentním provedení výhradně z nenapojovaných dřevěných lamel, na pohledových stěnách tak vzhled neruší viditelné spoje“.

Hliníková okna jsou prakticky nezničitelná

Hodí se i do vlhčího prostředí jako zimní zahrady, sklepy, bazény atd. I okna z hliníku jsou dostupná v široké škále barev. Slaďte je s interiérem i fasádou.

Dřevohliníková okna bodují a získávají si stále víc příznivců

Co za tím stojí? Vždyť jsou poměrně drahá. Máte pravdu. Okna z dřevohliníku ale kombinují krásu přírodního materiálu v interiéru a odolnost hliníku v exteriéru.

V bytě si můžete užívat přirozenosti a doteku přírody, hliníkové opláštění venku může být v různých barvách, včetně fólií s designem dřeva. Okna tak budou ze všech stran ladit s okolím.

Změňte vzhled vašeho domu novými okny. Nenechte se ničím omezovat. I když si říkáte, že okna si pořizujete z praktických důvodů, myslete i na estetickou stránku věci. Možná vás překvapí, jak dům s novými okny prokoukne.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *