Komerční články

Spolehlivá a levná tiskárna pro domácnost nebo malou kancelář – jak ji vybrat

Sháníte malou, ekonomickou, ale především spolehlivou tiskárnu pro domácnost či menší kancelář? Nevíte, zda je pro Vás vhodnější inkoustová nebo laserová technologie? V tomto článku se Vám pokusíme poradit, která tiskárna Vám nejlépe poslouží při domácím nebo pracovním tisku dokumentů a jak co nejefektivněji ušetřit při nákupu náplní do tiskáren.

Před pořízením tiskárny si musíte v první řadě zodpovědět několik otázek. Je nutné si ujasnit, jak často budete tisknout, v jakém objemu budete tisknout a co budete tisknout. Pokud potřebujete tisknout převážně studijní materiály, recepty nebo například faktury a smlouvy, tedy obecně řečeno černobílé textové dokumenty, nejlépe Vám poslouží laserová tiskárna. Laserové tiskárny jsou vhodné především při větších objemech tisku, protože mají nižší provozní níklady, nicméně dobře poslouží i občasným uživatelům, jelikož jim nevadí delší pauzy mezi tisky. Tonery totiž na rozdíl od cartridgí nemají tendenci k zasychání.

V domácnosti i v kanceláři se občas stane, že potřebujete vytisknout i něco jiného, než jen obyčejný text. Tisk kvalitních barevných obrázků a fotografií je bezesporu největší předností inkoustových tiskáren. Jejich další výhodou jsou například kompaktní rozměry nebo obecně nižší pořizovací cena. Při tisku ve větších objemech jsou ale tyto tiskárny neekonomické, jelikož je nutné častěji měnit náplně. Velké množství modelů má pouze jeden zásobník pro všechny tři barevné inkousty. Pokud tiskárně dojde i jen jedna z těchto tří barev, je nutné vyměnit celou cartridge.

Ať už se rozhodnete pro inkoustovou nebo laserovou variantu, nepochybně budete hledat způsob, jak tisknout ekonomicky. Ušetřit můžete například i tím, že budete tisknout po obou stranách papíru. Dalším ze způsobů je nákup levných náplní do tiskáren. Originální tonery a cartridge bývají často neúměrně drahé. Řešením je pořízení levnějších neoriginálních tonerů. Na trhu můžete najít velké množství různých výrobců kompatibilních náplní do tiskáren. Kvalita jejich výrobků se ale často různí. Volte proto  náplně pouze od prověřených dodavatelů. Kvalitní kompatibilní náplně mají stejnou výtěžnost  jako ty originální, ale jejich nákupem můžete ušetřit až 70 % nákladů.

Další parametry, na které je vhodné se při výběru tiskárny pro domácí a pracovní použití zaměřit, jsou kromě nákladů na tisk například formát papíru, rychlost tisku, způsob připojení tiskárny, maximální tiskové rozlišení nebo hlučnost tiskárny. V současné době jsou velmi populární multifunkční zařízení. Tyto stroje kromě samotného tisku disponují množstvím dalších funkcí.Umožňují například skenování, kopírování, faxování, tisk přes Wi-Fi, tisk z Cloudu nebo paměťové karty a flashdisku. Mějte na paměti, že za každou z těchto funkcí si připlácíte, proto zvažte, které funkce budete skutečně pravidelně používat a které by pro Vás naopak byly zbytečné.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *