Bydlení,  Interiér,  Tipy & praktické informace

Úklid – jaké věci uklízíme minimálně, ale zaslouží si pozornost? 2

Pravidelně a důkladně uklízíte, máte pocit, že je u vás opravdu dokonalé čisto? Na tom si pečlivě zakládáte, u vás by se dalo snad i jíst z podlahy, pokud by na to přišlo. V každé domácnosti se najdou místa, věci a kouty, kde to tak dobře nedaří, tedy s tou čistotou. Možná se na dané místo nezaměřujete, možná jej jen přehlížíte. Máte strach, že záchodové prkýnko je neustále plné bakterií? Neustále jej umýváte, podobně jako záchodovou mísu. Nicméně jsou místa, kde je mnohem víc bakterií než na veřejných záchodcích. Jaká místa to mohou být? Kde se drží víc bakterií?

Klávesnice

Počítačová klávesnice je místem, které je nejvíc náchylné k bakteriím a málokdo jí pořádně čistí a věnuje dostatek péče. I když lidé vědí o tom, že je klávesnice náchylná k bakteriím, ne vždycky myslí na to, že je třeba jí vyčistit a pravidelně o ní pečovat. Vyčistěte svou klávesnici, ideálně hned!

Kartáček na zuby

Na něm se bakterie přímo líhnou a to opravdu velkou rychlostí. Kartáček musíte měnit pravidelně, nejpozději po třech měsících. Ideální jsou však dva měsíce. Dbejte také na to, zda je kartáček v dobré kondici. Někdo jej občas nechá ponořený v ústní vodě, čímž se pročistí.

Klíče

I ti nejčistší lidé asi nebudou pravidelně umývat a čistit jakkoliv klíče. Běžně lidé asi klíče nemyjí, pokud jim opravdu nespadnou na velmi špinavé místo – například do oleje, jsou mastné, lepkavé a podobně. Běžně se klíče neumývají, ale to by rozhodně měly. Jde totiž o předměty, které jsou jedním z nejvíc znečištěných produktů, které využíváme dnes a denně. Zamyslete se, drželi jste klíče v ruce a následně jste tou rukou jedli pečivo, sahali na děti nebo dokonce klíče daly do pusy, protože jedna volná ruka se hodí.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.