Komerční články

Rychlý průvodce sortimentem sekaček. Jaký typ usnadní údržbu vaší zahrady?

Pořídili jste si dům se zahradou a došli k závěru, že kosu necháte smrťákovi a pořídíte si moderní sekačku? Případně se rozhodli pro výměnu podomácku vyrobeného stroje po dědečkovi za bezpečné a mnohem praktičtější zařízení? Pokud se v sortimentu sekaček příliš nevyznáte, přijde vám vhod stručná charakteristika základních provedení. Přečtěte si ji – bude vám hned jasnější, po kterém typu sekačky sáhnout.

Elektrická rotační sekačka

Máte menší zahradu s nenáročným terénem? Pro údržbu takové parcely jsou dobrou volbou elektrické sekačky, které jsou levné, lehké a téměř bezúdržbové. O elektrický motor se v podstatě nemusíte starat… Oproti benzinovým sekačkám však počítejte s nižším výkonem (nemusí vadit), absencí pojezdu a nutností natažení prodlužovacího kabelu.

Benzinová rotační sekačka

V případě větší zahrady (nad cca 700 m²) vám přijde vhod benzinová rotační sekačka s pojezdem. Technika s benzinovým motorem nabízí vyšší výkon a lze sní sekat i ve svahu. Neobejde se bez pravidelné údržby (výměna oleje, údržba filtru a zapalovací svíčky…) a pořizovací cena je oproti elektrickým sekačkám vyšší. Při výběru se nezapomeňte zaměřit na velikost sběrného koše.

Robotická elektrická sekačka

Toužíte po perfektně zastřiženém trávníku, aniž byste museli hnout prstem? Automatická neboli robotická sekačka je vhodná pro menší až středně velké zahrady. Podmínkou je rovný povrch, nicméně některé dražší přístroje již zvládají i svažitý terén. K dalším výhodám patří tichý chod a úsporný provoz. Nevýhodou je vysoká pořizovací cena a mnohem nižší spolehlivost, která je pro moderní elektroniku typická.

Bubnová sekačka

Co s pozemkem, který dlouho ležel ladem a začíná připomínat džungli? Pro sečení vysoké trávy jsou určeny bubnové sekačky s otevřeným prostorem nad žacím ústrojím. Nezastaví je ani pevné překážky – nůž se při nárazu sklopí pod rotující talíř a nedojde k poškození.

Ale jak posekat porost v místech, kde se bubnová sekačka nedostane? Pořiďte si benzinový křovinořez. Na některé typy lze nasadit i pilový kotouč pro dosekání náročnější a hrubší vegetace.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.