Tipy & praktické informace

Netradiční pomocníci na čištění domácnosti

Některé přírodní látky mají vlastnosti, které byste od nich ani nečekali. V dnešním článku se zaměříme na pomocníky, díky kterým odstraníte špínu, šmouhy a nečistoty mnohem efektivněji než s drahými čistícími prostředky.

shutterstock_176789279

Alkohol odstraní červené víno

Děsí vás představa, že se již nikdy nezbavíte skvrn z červeného vína? Mezi osvědčené způsoby patří čištění silnějším alkoholem (např. bílý rum, vodka nebo gin). Stačí, když na skvrnu nalijete destilát a vytřete kusem papíru nebo hadříkem. Zápachu se následně zbavíte obyčejnou čistou vodou.

Ocet na okna

Toužíte po oknech beze šmouh? Přizvěte si na pomoc kyselinu octovou, která hravě odstraní prach, mastnotu a minerální zbytky.

Banánem na poškozenou kůži

Jak se vypořádat se skvrnami a oděrkami na kožených věcech? Pomůže vám obyčejný banán, který obsahuje spoustu draslíku. Pokud skvrnu otřete slupkou a poté vlhkým hadrem, draslík se do kůže vstřebá a vyplní škrábance. Není náhoda, že draslík obsahují také krémy na boty.

Univerzální sliny

Věděli jste, že sliny obsahují enzym anylázu, který je důležitou složkou pro trávení a zároveň urychluje proces štěpení škrobů. Sliny vám pomohou odstranit skvrny od jídla!

Čištění WC colou

Coca Cola obsahuje kyseliny, které perfektně vyčistí záchodovou místu. Nechte ji působit asi hodinu, poté celou toaletu vytřete kartáčem, spláchněte a žasněte. Ještě lepšího výsledku dosáhnete v případě, že colu „namixujete“ s octem.

Majonéza na dřevěné povrchy

Majonéza většinou udělá nepořádek, ale v praxi ji můžete využít i na uklízení. Díky olejům v ní obsažených vytáhnete ze dřeva skvrny a navíc zacelíte drobné škrábance a rýhy.

Čištění kečupem

Podobně je na tom i kečup, který je jako stvořený na stříbrné, mosazné a měděné povrchy. Necháte-li kečup nějakou dobu působit a poté setřete vlhkým hadrem, nebudete se stačit divit. To vše díky schopnosti reakce s částečkami síry, která způsobuje nežádoucí matnost.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.