Odjezd na dovolenou – jak zabezpečit svou domácnost? 3

0
178

Léto je doba dovolených a vy se chystáte vycestovat? Je jedno, kam to bude, ať kousek do hor, k moři nebo přes půlku země. Chystání, balení a přemýšlení, co s sebou, co zařídit, udělat a na co nezapomenout je stejná ve všech ohledech. A co vaše domy a byty? Ty opustíte na několik dní nebo i týdnů. Stávají se tak velmi dobrým a jednoduchým zdrojem pro všechny zloděje a jiné nenechavce, kteří se chtějí obohatit na váš úkor. Nejde však jen o byty a domy, ale také například chaty nebo auta v garáži či před domem.

Bezpečí před dovolenou především

V létě stoupají krádeže a vloupání do bytu až o desítky procent oproti zbytku roku, což jasně ukazuje, že zloději využívají letních prázdnin, kdy jsou lidé na dovolených nebo pryč. Zloději umí poměrně dobře vycítit příležitost, kdy jste na delší domu mimo svůj dům, a chopí se příležitosti, která se před nimi rozprostírá. Nemusí to však být jen nezvaná návštěva zloději, soused vás vytopí, praskne potrubí a mnoho dalších věcí, které vás po dovolené nepříjemně překvapí. Jak se na ně připravit?

Domluvte se s kamarády

Domluvte se s kamarády, rodinou nebo nejbližšími přáteli, aby se u vás doma občas zastavili. Minimálně budete potřebovat zalít květiny a vybrat poštu, protože někteří zloději se řídí podle toho. Když u vás ještě vyvětrají a zkontrolují, zda je všechno v pohodě, pak budete mít bezpečnější pocit. Někteří doporučují zanechat dům jakoby obydlený, pověšené prádlo na sušáku, hrneček na stole a podobně.

Pozor na otevřená okna a dveře

Zabezpečte všechna okna i dveře, zadní vchody, sklepní okýnka, garážová vrata a mnoho a mnoho dalšího. I když máte pocit, že k vám, ve vyšších patrech, nemohou přijít, tak se objeví přívalový déšť, pořádný vítr, bouřka a podobně a je problém. Závěsy a rolety nezatahujte, je to signál, že nikdo není doma.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno