Bydlení,  Interiér

Potřebujete se zchladit? Přinášíme pár tipů!

V parných dnech si určitě pokládáte otázku, jak se co nejlépe zchladit a přežít tedy tato horka doma. Nejlepší je samozřejmě pořídit si klimatizaci, ale to není úplně nejlevnější záležitost. Pomoci může větrák, ale ani ten není úplně stoprocentní, navíc z něj nejde čerstvý vzduch, ale jen cirkuluje ten stávající. Chce to nechat se zchladit.

Dodržujte pitný režim

V létě a parných dnech je nutno pravidelně pít. Běžně se doporučuje pít přibližně 1,5 – 2 litry vody, ale v létě to klidně může být i větší množství. Důležité je, aby to byla opravdu voda, bylinné čaje nebo naředěné džusy. Co je dobré vynechat je kafe, perlivé nápoje, coly a podobně. Do vody si, pro lepší chuť, přidejte plátky okurky, citronu, limetky, jahod, melounu a podobně.

Osvěžte své tělo

Můžete si dopřát studenou sprchu, obklad na zátylek nebo si pořiďte osvěžovače pleti, které vám pomohou. Není od věci pořídit také obyčejnou studenou vodu ve spreji nebo si dejte ledové obklady.

Studené obklady

U obkladů se ještě chvíli zastavíme. Nemusíte přikládat klasické obklady na čelo nebo tělo, jak jste zvyklí. Můžete do studené vody namočit například tričko a obléknout jej, namočit si hlavu nebo třeba dát nohy do studené lázně.

Minimum oblečení

Pokud to jen jde, můžete i doma chodit nazí nebo jen s minimem oblečení na sobě. Máte-li na zahradě bazén, pak klidně můžete strávit celé dny v plavkách a jen se smočit, když je to potřeba. Pokud jste v práci, pak volte světlé barvy, které odráží sluneční paprsky a přírodní materiály jako bavlna nebo len.

Hodně odpočívejte

Parné dny vysilují a mohou působit na zdraví nebo únavu. Doporučuje se také hodně odpočívat, nevycházet přes poledne ven, držet se ve stínu a podobně.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.