Bydlení,  Byty,  Tipy & praktické informace

Požáry v domácnosti? Dbejte na prevenci!

Podzim a zima jsou tady a to znamená, že si podvečery a večery zpříjemníte svíčkami. Adventní dobu zase odpočítáváte s pomocí adventních věnců mnohdy nekvalitní vánoční světla, svíčky, adventní věnce, aromalampy a další věci mohou zapříčinit problémy s požárem. Ten v domácnosti není vůbec žádaný. Jak mu předejít?

Tragické následky

Bohužel, požáry domácností ty, které mají mnohdy tragické následky. Lidé při nich mohou být vážně zraněni, nadýchat se zplodin nebo v tom nejhorším případě mohou také zemřít. Každý den hasiči vyjíždějí k několika požárům domácností. Zničí se majetek, všechny vzpomínky jsou spáleny a zničeny. Myslete proto na prevenci.

Ta je totiž opravdovým základem. Nejtragičtější příčinou bývá obvykle kouření. Cigarety mohou nesprávnou manipulací nebo nějakou nehodou způsobit mnoho problémů. Dalšími příčinami je nesprávná manipulace s topidlem a nedbalá manipulace s otevřeným ohněm, to znamená zapomenuté svíčky a jídlo na plynovém sporáku.

Dbejte na prevenci

V tomto případě je prevence nevyčíslitelná. Musíte dávat pozor, co všechno doma máte, jak se stavíte i k běžným domácím pracím. Vám se nic takového nemůže stát? Máte pocit, že vše děláte správně a u vás doma se vůbec nic takového nemůže stát. To jsou samozřejmě mylné úvahy, může se to stát komukoliv.

Co dělat v rámci prevence?

  • Nikdy nenechejte bez dozoru otevřený oheň
  • Čerstvé nedopalky neházejte rovnou do koše
  • Popel nedávejte do nádoby, která není žáruvzdorná
  • Komín je nutno pravidelně čistit a udržovat

Ochranné prvky

Svou domácnost je dobré také vybavit aktivními ochrannými prvky, které vám v případě potřeby pomohou. Vhodné je pořízení hasicího přístroje. Budeme-li mluvit o prevenci, pak zde patří také pojištění. V takovém případě můžete klidněji spát. Pojišťovna vám zaplatí alespoň část škody, podle toho, jak postavenou máte smlouvu.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.