Bydlení

Proč se vyplatí investovat do nových oken?

[dropcap]M[/dropcap]áte ve svém domě nebo bytě stále stará původní okna? Jestliže ano, je ideální čas na jejich výměnu. Pokud se ptáte proč, přinášíme vám několik důvodů s ohledem na jejich výhody, které přinesou. Zjistíte, že daná investice se rozhodně vyplatí.

shutterstock_122745085

Zlepšíte izolační vlastnosti objektu

Prvním pozitivem je rozhodně to, že výrazně zlepšíte izolační vlastnosti objektu. Díky tomu teplo přestane unikat různými netěsnostmi a vy si tak hlavně v zimě zlepšíte celkový komfort vašeho bydlení. Vliv budou mít nová plastová okna na úsporu nákladů na vytápění. Díky dobré izolaci budete moci topit méně a tak můžete ročně ušetřit. A to ať už topíte:

  • Plynem či elektřinou
  • Pevnými palivy
  • Jste napojeni na centrální vytápění

Zvyšte cenu vaší nemovitosti

Ano, investice do nových oken se vyplatí.  Nejenom v oblasti zmíněných úspor za vytápění. Díky daným oknům výrazně stoupne cena vašeho bytu. To se bude hodit ve chvíli, kdy budete uvažovat o jeho prodeji. Získáte tak výrazně více, než pokud by byl dům nebo byt vybaven starými typy a nový majitel tak musel v prvních dnech sám realizovat výměnu.

Pronajímáte nemovitost? S novými okny to půjde snadněji

Ne každý ve všech svých nemovitostech nutně bydlí. Řada z nich může být určena k pronájmu. Zde samozřejmě hledíte na to, abyste vydělali co nejvíce, stejně jako abyste získali co nejvíce zájemců – ze kterých vyberete toho správného. Nová plastová okna pomohou v jejich získání. Budoucí nájemník tak bude mít nejenom jistotu kvalitního bytu a kvalitního života. Bude mít i jistotu nízkých nákladů za vytápění. Mírně nadsazený nájem tak pro něho bude stále výhodnější, než levné nájemné a tisícové poplatky spojené se zimním provozem bytu. Nehledě na další negativa spojená třeba s technickým stavem a funkčností starých oken.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *