Bydlení,  Byty,  Dekorace,  Design,  Domy,  Inspirace pro bydlení,  Interiér

Retro – jak do bytu dostat šedesátá léta?

Retro se vrací opět do módy a to nejen v módě, ale také co se designu týče. Kýčovité věci, které jste před pár lety vyhazovali, nyní přicházejí zpět do módy. Kdo si některé kousky nechal, musí je probrat a zajásat. Ti ostatní se mohou inspirovat naším článkem, který vám přinese tipy, jak retro dostat do svých interiérů.

Co je to retro?

Pod tímto slovem se objevuje vše, co bylo moderní od poválečných až k osmdesátým rokům. Někdo retro bere jako šedesáté roky, kdy se objevovaly květinové děti, hippies, barvy, uvolnění, pohoda, lehkost, vtip a jistota. A to se promítlo také do designu. Nejde přesně určit, odkdy dokdy trvá retro, jednotlivé epochy se překrývají a prolínají. Šedesátá léta jsou v designu velmi oblíbená a není se čemu divit. Tento styl zaujal optimistickými barvami a geometrickými tvarů. Retro obsahuje také plasty a všechno to, co materiál poskytuje.

Solitérní kousky nábytku

V šedesátých letech vznikla celá řada kusových nábytků, které jsou nadčasové a stylové, že se využívají dodnes. Takzvané solitéry mají své nesporné kouzlo, vznikají s cílem radosti, ne nutně komerčního úspěchu a masové výrobě. V interiéru je dobré dodržovat autentické prvky a souvislosti. Jestliže se necítíte na to, aby celý váš interiér byl od hlavy až k patě retro, sáhněte po několika stylových doplňcích, které pomohou a retro přinesou.

Je libo komodu nebo křeslo?

Netroufáte-li si na celý interiér v retro stylu, pak vsaďte například na pár kousků nábytku. Může jít o klasickou retro komodu, kterou můžete vidět ve starších filmech nebo například o křeslo. Typickým retro kouskem může být stylový ušák, do kterého si rád sedne každý. Vsadit můžete na nápadný koberec nebo například také na tapety s typickými vzory, které v té době byly moderní.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.