Tipy & praktické informace,  Vaření

Šetříme – jak snížit výdaje za potraviny? 3

Šetřit chce v dnešní době snad každý. Je to i pochopitelné, snažíte se snížit náklady, aby se ušetřilo pár korun a tím pádem našetřilo třeba na novou televizi, nové video nebo víkendový pobyt v horách. Kde všude ušetřit? Máte nového poskytovatele elektřiny, nesvítíte doma tak často, spotřebiče mají několik plus, vodu také v mnoha ohledech šetříte. Kde se dá ještě víc ušetřit? Možná vás to překvapí, ale na potravinách a jídle obecně.

Jídlo jako zdroj k šetření

Máte pocit, že to nejde? Přeci musíte jít, snídat, svačit, obědvat, svačit a večeřet. A ne jen tak nějaké jídlo, ale kvalitní, takové, které do těla dostane všechny živiny a všechno, co tělo potřebuje. Jíst se prostě musí. I když máte pocit, že váš rodinný rozpočet na jídle a potravinách už šetřit nemůže, možná se dost pletete. Vyzkoušejte pár rad!

Pečivo kupujte správně

Také se vám často stává, že za dva až tři dny vyhazujete plesnivý nebo tvrdý chleba, staré rohlíky a podobně? Nakupujte trochu uvážlivě! Starší pečivo usušte a namelte z něj strouhanku, popřípadě usušte do polévek. Starší chléb poslouží skvěle na topinky. Pokud si nejste jistí, tak zbytek pečiva dejte do mrazáku.

Cukr moučka je zbytečný

I když jej potřebujete do pečení, nemusíte jej kupovat. Stačí vzít cukr krystal, dát jej do mixéru a rozmixovat. Podobně na tom je skořicový cukr, který můžete smíchat a podobně. Zabere to pár minut a mnohdy ušetříte poměrně dost peněz.

Nakupujte podle slev

Projděte si akční leták, který přistál ve schránce. Je v akci u řezníka mleté maso? A vedle v supermarketu jsou v akci špagety? Rajský protlak a sýr? Vařte podle toho! Uvaříte špagety a z mletého masa navíc taky gulášovou polévku. Náklady se tak sníží na jeden nákup i o padesát korun!

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.