Komerční články

Spořitelny zvýhodňují stavebka pro děti. Nabízí vysoké úročení i uzavření smlouvy zdarma

Většina rodičů chce pro své děti to nejlepší, i proto jim spoří už od útlého věku, a to ať už například na studia nebo na vlastní bydlení. Stavební spořitelny snahu rodičů vítají a i ony přidávají svou trochu do mlýna. Nabízí zvýhodněná stavební spoření určená právě dětem.

Stavební spoření je stále velmi oblíbeným spořicím produktem, a to hned ze čtyř důvodů. Je stabilní, bezpečné, konzervativní a jeho velkou výhodou je, že je státem podporované. Každý střadatel tak má nárok na 10 % z roční úložky, maximálně však na 2 000 Kč ročně.

Kromě toho je stavební spoření také úročeno sazbou, kterou si stanovuje každá spořitelna podle svého. Vyšší úroková sazba pro stavebko určené dětem je jednou z lákavých bonusů spořitelem, těmi dalšími pak jsou:

  • nulový nebo výrazně nižší poplatek za sjednání,
  • dárky v hodnotě poplatku.

Stavebko pro děti zvýhodňují všechny spořitelny, každá ale po svém.

Stavební spořitelny kvitují zájem rodičů o stavební spoření, které sjednávají ve prospěch dětí a mladých lidí. Kvůli zvyšujícímu se počtu dětských smluv spořicí produkt zatraktivňují výhodnějšími podmínkami.

A z jakých konkrétních nabídek lze vybírat? Tři členové Asociace českých stavebních spořitelen poplatek za sjednání zcela odpouští, jedna spořitelna nabízí výrazně výhodnější úrok a jedna dárky navíc.

Českomoravská stavební spořitelna

ČMSS nabízí sjednání nové smlouvy o stavebním spoření pro děti do šesti let zcela zdarma. Podmínkou však je, aby cílová částka byla nastavena do 200 000 Kč. V případě vyšší cílové částky se dětští klienti dočkají 2 000Kč slevy.

Modrá pyramida stavební spořitelna

U MPSS mohou zdarma rodiče uzavřít stavební spoření s cílovou částkou do 150 000 Kč dětem do 10 let. Děti od 11 do 21 let pak mají 50% slevu na novou smlouvu taktéž s cílovou částkou do 150 000 Kč.

Raiffeisen stavební spořitelna

RSTS má ve svém portfoliu speciální nabídku pro mladé do 25 let. Ti mohou využít u nových smluv zvýhodněnou roční úrokovou sazbu 1,5 %, a to minimálně na dobu 6 let. Díky této sazbě je stavebko od Raiffeisen stavební spořitelny výhodnější než kdejaký spořicí účet.

Stavební spořitelna České spořitelny

Stavební spoření od Buřinky s cílovou částkou až 400 000 Kč si mohou nejen děti sjednat za akční poplatek 495 Kč. Podmínkou je uzavření smlouvy online. Děti navíc k nové smlouvě získají dárek v podobě noční LED lampičky, teenageři si pak ze spořitelny odnesou powerbanku.

Wüstenrot stavební spořitelna

WSS nabízí dětem, ale i starším klientům do 23 let sjednání stavebního spoření bez poplatku. Cílovou částku mohou rodiče svým ratolestem stanovit buď na 150 000 Kč, nebo na 300 000 Kč. 

Zdroj obrázku: Shutterstock.com

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *