Bydlení,  Domy

Stavba komínu svépomocí

[dropcap]H[/dropcap]obby markety rostou jako houby po dešti a to proto, protože jsme národ kutilů. Jsou lidé, kteří si i na menší opravy, nebo úpravy najmou firmu, ale většinou si poradíme svépomocí. Je to tradice a navíc to vyjde levněji. Postupů jak na opravu takřka čehokoliv naleznete na internetu spousty. Pokud jste trochu zručnější a nejste líní, tak svépomocí dokážete nejen věci upravit, spravit, nebo předělat, ale můžete i něco postavit. Třeba komín.

shutterstock_126328937

K čemu je komín důležitý

Důvodů pro stavbu komínu je několik. Například původní komín je již starý a nevyhovující, nebo se dokonce rozpadá. Další důvod může být rekonstrukce, nebo třeba stavba udírny. Čím vyšší komín, tím bude kouř méně otravovat vás, nebo sousedy a tím bude i lepší celkový tah komína. Důvodů pro stavbu je několik.

Kde koupit materiál

Materiál na stavbu komína koupíte v kterémkoliv hobby marketu, nebo ve stavebninách. V podstatě se většinou jedná o obezděný kouřovod. Stavba jako taková je celkem triviální. Budete potřebovat cihly, vlastní kouřovod a materiál na maltu. Prostě věci, které koupíte v každém specializovaném obchodě. Vlastní kouřovod může být i plechový, ale záleží k jakému kotli je komín napojený. Dobře si prostudujte příslušné normy platné pro konkrétní kotle a krby.

Stavba komínu

I pro stavbu komínu platí nějaké normy. Například minimální výška komínu nad hřebenem střech je 0,65 metrů. I když se jedná o triviální stavbu, tak musíte zachovávat nějaké normy a postupy. Pokud tedy máte vše naplánováno a vymyšleno, tak napojte kouřovod na stávající, který končí u střechy. Poté jej ze všech stran obezděte a vnitřní prostor vyplňte izolací k tomu určenou. Pomatujte ale, že se jedná jen o stavbu konce komínu. Pokud máte v úmyslu postavit celý komín od kotle až na střechu, tak zde jsou normy daleko přísnější než jen pro postavení zakončení komínu. Raději nechte stavbu nového komínu na odbornících.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.