Bydlení,  Byty,  Chaty,  Dekorace,  Design,  Domy,  Inspirace pro bydlení,  Interiér,  Kanceláře,  Kuchyně,  Ložnice,  Obývací pokoje,  Pěstování rostlin,  Tipy & praktické informace

Víte co je kokedama? Mechová koule

Můj dnešní úlovek (na který jsem narazila při hledání zajímavostí do interiéru) má jméno KOKEDAMA. Nádherná zelená koule, která visí ve vzduchu nebo stojí v misce. Zelená koule z mechu. Přísun energie z lesa. Tyto květiny oživí váš prostor. Hodí se do každého pokoje v bytě, kde není moc teplo a tma.

(zdroj obrázku: homelife.com.au)

Jedná se o pěstování květin podle japonské tradice. Takto vydrží většina pokojových rostlin vhodných. Péče není nijak složitá. Používá se voda nějakou dobu odstátá, aby se zbavila chloru, můžete jemně rosit, avšak nepřelívat. Jako každá květina i tato vyžaduje péči, ale nic se nesmí přehánět.

(zdroj obrázku: pinterest)

Stačí kokedamu namočit do vody na pár minut a pak po odkapání zase pověsit nebo dát do misky, postavit na talířek. Mech má tu nádhernou schopnost, že drží vlhkost i vláhu a proto se v mechu rostlinám a květinám daří.

(zdroj obrázku: shopify.com)

(zdroj obrázku: 1.bp.blogspot.com)

(zdroj obrázku: 4.bp.blogspot.com)

(zdroj obrázku: pinterest)

(zdroj obrázku: gardenista.com)

(zdroj obrázku: homemydesign.com)

Jak se vám líbí kokedama? Něčím připomíná bonsaj, asi tím mechem. Moc pěkný květinový prvek do interiéru, který nejen oživí pokoj, ale i dodá potřebnou zelenou energii, kterou v dnešní uspěchané době potřebujeme. Souhlasíte?

 

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.