Bydlení,  Interiér,  Tipy & praktické informace

Vybíráme rolety – jak na to?

Rolety jsou v podstatě pomocníci, podobně jako žaluzie. Umí zatemnit místnost a poskytnout jí vše, co potřebujete. Chcete se pořádně vyspat a dělá vám problém sluníčko či denní světlo? Žaluzie nemusí být v tomto ohledu stoprocentní. Pořiďte si dokonalé zastínění interiéru. Kromě jiného jsou rolety také elegantním doplňkem v interiéru, proto dbejte na jejich kvalitní výběr!

Správný druh a barva

Když si do interiéru chcete vybrat rolety, pak se musíte soustředit na správný výběr. Klasický přírodní materiál je sázka na jistotu. Interiéru zajistí jistý druh osobitosti a také komfortu, který si vaše domácnost jistě zaslouží. Vyberete-li správnou tkaninu, odoláte také přehřátí prostoru a barvou můžete zmírnit či podpořit množství dopadajícího světla. Určitě není špatné vybrat také textilní rolety, které jsou pokryty teflonovou vrstvou.

Ta se objevuje na rubové straně a napomáhá odrážet záření. Umí také eliminovat přehřívání, takže váš interiér je chráněn od velkého horka v dané místnosti. Umí do místnosti přinést také rozptýlené světlo. Povrch rolet bývá obvykle upraven kvalitní apreturou, která napomáhá barvám zůstávat syté a minimalizuje blednutí.

Funkce Den a Noc

Rolety Den a Noc jsou poměrně populární, kombinují v sobě prvky klasické rolety a žaluzií. Jsou v podstatě dvě rolety, které mají jeden mechanismus. Jednoduchá transparentní roleta pomáhá jako ochrana před sluníčkem a také před zvědavými lidmi a sousedy, kteří se snaží přes okno nahlédnout, co se u vás děje nového a třeba také sledovat, co si dopřáváte k večeři.

Druhá roleta umí místnosti dobře zatemnit a vy získáte potřebný klid a soukromí. Nepropustí paprsky slunce a denní světlo, což je ideální pro někoho, kdo dopoledne nebo odpoledne spí a nechce, aby jej rušilo světlo. Tyto žaluzie se mohou pohybovat s pomocí klasického řetízku nebo klik mechanismem.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *