Komerční články

Výhody a nevýhody korkových podlah

Zvažujete, jestli si máte do vašeho bytu pořídit korkové podlahy? V následujících řádcích vám přinášíme přehledné srovnání všech výhod a nevýhod tohoto druhu podlahové krytiny.

Mezi mnoho výhod patří bezesporu již ekologičnost při jeho získávání a následné výrobě. Díky tomu, že je korek přírodním materiálem, má mnoho vynikajících vlastností, které ocení například domácnosti s dětmi, případně ti, kdož jsou majiteli různých chlupatých domácích mazlíčků. Tento materiál totiž nepřitahuje prach a nedrží v sobě žádné nečistoty. Navíc je také velmi vhodný jako zvuková izolace. Přirozený komfort vám také zajistí další vlastnost tohoto materiálu, kterou je vysoká pružnost a elastičnost, díky které budete při chůzi šetřit váš pohybový aparát. Díky technice zpracování je skvělým tepelným izolantem a je mnohem teplejší pro chodidla než jiné druhy podlah. Podlahy z korku navíc jen tak nezničíte, nedají se prošlapat, a případný oděr při šoupání nábytku snadno poopravíte.

Korkové podlahy jsou kromě místností, ve kterých se drží vlhkost vhodné například do obývacích pokojů, ložnic i do dětských pokojů. Nemusíte se navíc obávat položit korek na podlahy s teplovodním podlahovým topením…

Nevýhod tohoto materiálu není mnoho, přesto je ale nutné je také vyjmenovat. Kromě užšího výběru barev existuje také možnost, že barva podlahy může časem vlivem působení slunečního záření zesvětlat a mírně změnit barvu, což může být nepříjemné například při stěhování nábytku.

Podlahové krytiny nabízí mnohé firmy a společnosti, k nejznámějším a nejspolehlivějším patří zejména společnost, jejíž široký sortiment naleznete na stránkách www.meister-podlahy.cz.Společnost dodává podlahy mnoha prodejcům po celé České republice. Kromě prodejců podlah Olomouc lze kompletní sortiment firmy Meister nalézt u mnohých dalších partnerů. Kvalitní podlahy Brno či podlahy, které poskytují obchodníci na dalších místech po celých Čechách, můžete pohodlně najít na zmiňovaných webových stránkách. Odborný tým poradců vám pak rád poradí, jaká podlaha bude pro váš domov nejlepší.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.