Bydlení,  Byty

Zařizujeme malý byt – jak na to?

Co však dělat v takovém případě, když máte omezené možnosti, co se prostoru týče? Pak musíte myslet na každý centimetr, protože je opravdu důležité, aby interiér nevypadal přeplácaně a neuspořádaně.

Hlavně nepřekombinovat

Mnoho lidí ve snaze „nacpat“ do interiéru vše, co chtějí, mohou svůj malý byt zbytečně přeplácat. Kvůli tomu vznikne v interiéru chaos a přeplácanost. A to v interiéru není nic hezkého. Dnes však existuje spousta magazínů, rad a tipů, které vám pomohou se tomuto nešvaru vyhnout. Chce to jen pozorně poslouchat rady, zbytečně nekombinovat a držet se jednoduchosti.

Výrazné barvy ne

Každý má nějaký koncept a plán, jaký by měl být jeho interiér. Jakmile si ujasníte, jaký styl chcete mít ve svém interiéru, pak přichází na řadu výběr barev. Zvolit si ty správné odstíny je důležité. Pokud milujete divoké a syté barvy, pak se jich budete muset vzdát. Světlé a syté barvy jsou fajn, dodávají tu správnou atmosféru do místnosti, ale brzy se mohou okoukat. Navíc se prostor opticky zmenší, což rozhodně není v malém interiéru plus.

Volte raději světlejší a tlumené tóny, které zvýrazní interiér a tím pádem také opticky zvětší. Zvolíte-li jiný odstín pro stěny a pro strop, místnost se stane optický větší. Z podobného důvodu volte také nábytek ve světlých odstínech a pozor na to, z jakého materiálu jednotlivé kousky jsou. Masiv do malých prostor úplně nesedí.

Světlo je přítel

Ano, světlo dokáže velké divy a tím pádem ho využijte v největší možné míře. Žádné těžké závěsy, neprůhledné závěsy a další věci. Hlavní zdroj doplňte dalšími menšími stolními lampami, bodovými světly. Ty mají mít různou intenzitu a také dosah. Díky světlu můžete vykouzlit opravdu unikátní prostor.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *