Bydlení,  Interiér,  Kuchyně,  Tipy & praktické informace

Životnost chladničky a nízká spotřeba – jak toho docílit? 1

I když dobře víte, že v lednici nemáte nic, co by mohlo uspokojit vaše chuťové buňky, popřípadě byste mohli něco stvořit či připravit něco dobrého, stále máte tendence chodit k lednici a otevírat ji. Třeba se tam za tu dobu něco změnilo, něco se tam vyrojilo, co by vaše chuťové buňky mohly brát v potaz. Jde o zlozvyk, který dělá spousta lidí a pokud jej máte v domácnosti dva, pak už to není zrovna jednoduché. Navíc tohle neprospívá lednici a její spotřebě. Větší spotřeba rovná se více elektřiny, což má vliv na vaši peněženku.

Jednoduché triky, které pomohou

Můžete vsadit na pár jednoduchých triků, které vám mohou pomoci. Zkrátka odbouráte nějaké ty zlozvyky, které máte. Zamyslíte se nad tím, jak lednici používáte a jak ji obsazujete. Můžete tak snížit spotřebu energie a navíc také prodloužíte životnost daného spotřebiče. Jaké tipy a triky můžete vyzkoušet?

Pozor na topení v kuchyni

Moderní lednice jsou energeticky úsporné, A+, A++ a výše. Pokud si lednici pořizujete, pak vsaďte na tu nejúspornější energetickou třídu, tím skvěle zajistíte, že lednice nebude zbytečně plýtvat elektřinou. Důležitá je také teplota, kterou máte v kuchyni. Tyto spotřebiče je dobré uchovávat v místnostech, kde je teplota od 15 – 25 stupňů. Nejlepší je dát lednici dál od trouby nebo radiátoru.

Pozor na teplotu v lednici

Rovněž dejte pozor na to, jaký stupeň či teplotu máte v lednici. Čím nižší teplota, tím víc a častěji se musí zapínat kompresor. A časté zapínání kompresoru má vyšší spotřebu elektrické energie a také má vliv na hlučnost.

Lednice a co do ní dáváte?

Pozor na to, aby se v lednici nenacházelo málo, ale také až moc potravin. Příliš plná lednice znamená, že v ní neproudí vzduch tak, jak by správně měl. Prázdná lednice naproti tomu kumuluje vzduch a ve chvíli, kdy lednici otevřete, vzduch vypluje ven a kumuluje se znovu.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.