Byty,  Chaty,  Dětské pokoje,  Domy,  Inspirace pro bydlení,  Interiér,  Kanceláře,  Koupelny,  Kuchyně,  Ložnice,  Obývací pokoje

Jak se vám líbí mobilní domy?

 

Ve světě je docela běžnou záležitostí vlastnit přenosný dům a stěhovat se podle potřeby za práci kamkoli je potřeba. Možná za to může situace, že se lidé nechtějí zadlužovat hypotékou a tak volí levnější variantu bydlení, kdy si jen pronajmou pozemek a bydlí ve svém. U nás jsou mobilní domy spojované se slovy – kempování nebo chataření, zatím v nich běžně nebydlíme. 

(zdroj obrázku: nanaimoelectrician.com)

Pokud máte mobilní domek dobře zaizolovaný a zateplený, dokáže plnit svoji funkci jako normální byt nebo zděný dům. Dá se v něm bydlet celou sezónu, vydrží i mrazy. Nesmíte si ho však plést s karavanem, maringotkou nebo plastovou unimobuňkou. U luxusních mobilních domů se pořizovací cena šplhá přes milión korun a nabízí komfort tomu odpovídající. Takové domy vypadají jako běžný domek se čtyřmi i více pokoji, koupelnou se sprchovým koutem a vanou, krbem, elektrickými zásuvkami, vestavěnými spotřebiči, obklady, klimatizací, terasou, plastovými okny a moderní střechou.

(zdroj obrázku: atascaderoins.com)

(zdroj obrázku: freshome.com)

(zdroj obrázku: prefabcosm.com)

(zdroj obrázku: 3.bp.blogspot.com)

U levnější varianty mobilních domů se cena pohybuje kolem 150 – 200 tisíc korun, avšak tyto už většinou neslouží k zimním účelům, pouze k letnímu odpočinku a relaxování. 

Výhodu u pořízení mobilního domu je rychlost ve vyřízení souhlasu k bydlení. Stačí souhlas  územního odboru, jelikož se musí připojit elektřina, voda, plyn a kanalizace. Nepotřebujete kolaudaci, pouze odborníka na připojení k přípojkám a rovný terén, nejlépe s vybetonovaným podkladem. 

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.